Для російської пропаганди месенджер Telegram вже давно став одним з ключових шляхів розповсюдження дезінформації, користуються ним і ворожі спецслужби, зокрема для вербування агентів. Влада Євросоюзу, попри усвідомлення масштабів загрози, визнає свою неспроможність обмежити або взяти під контроль роботу Telegram в ЄС, пише Bloomberg.
"Дезінформація поширюється відкрито і абсолютно безконтрольно в Telegram", - наголосила естонська прем'єрка Кая Каллас.
Вона додала, що на звернення із вимогою видалити певний контент платформа переважно не реагує.
Видання пояснює, що кремлівська пропагандистка машина у своїй роботі поєднує велику кількість онлайн-прийомів, серед яких - пости в соцмережах, матеріали в офіційних медіа, фейкові новини, шквал коментарів тощо. Вузловим елементом в цій системі виступає Telegram - його використовують, щоб оприлюднити потрібний контент на активні соціальні спільноти з метою поширення своїх наративів на ширшу аудиторію.
"Telegram популярний серед різних проросійських суб'єктів, а також осіб, які тривалий час поширюють дезінформацію, тому що там майже немає модерації контенту. Правила Telegram у цьому плані дуже, дуже м'які", - зауважив ексголова Центру протидії гібридним загрозам при МВС Словаччини Даніель Міло.
Євросоюз постійно працює над посиленням своїх спроможностей у боротьбі з дезінформації та шкідливим контентом, особливо перед прийдешніми європейськими виборами. Однак, "коли справа доходить до Telegram, ці заходи не дуже ефективні", наголошує Bloomberg. Це пояснюється тим, що дійсно дієві заходи можна застосовувати виключно до платформ, які нараховують більш як 45 млн активних користувачів у Європі, тоді як Telegram має лише 41 млн.
Заходів проти таких платформ як Telegram мають змогу застосовувати національні агентства, де компанія має своє юридичне представництво. Цей месенджер має представництво у Бельгії, однак місцевий регулятор також має "обмежені повноваження вживати заходів щодо контенту на сервісі".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США забороняють TikTok, а в Україні хочуть заборонити Телеграм: наскільки реальні плани та чи готові користувачі
Як писав "Ми-Україна" раніше, Центр протидії дезінформації при РНБО спільно з TikTok напрацювали модель реагування на сумнівні акаунти і почав блокувати такі канали.