Світу потрібен "МАГАТЕ" для штучного інтелекту, щоб він не знищив людство, - OpenAI

Світу потрібен

Керівництво компанії OpenAI, яка є творцем чат-бота ChatGPT, наполягає на запровадженні регулювання "надрозумних" технологій штучного інтелекту. Вони стверджують, що потенційна загроза ШІ для людства вимагає заснування наглядового органу по типу МАГАТЕ, пише The Guardian.

Співзасновники OpenAI Ілля Суцкевер та Грег Брокман, а також гендиректор компанії Сем Альтман наголошують, що новий галузевий регулятор має "інспектувати системи, вимагати аудиту, тестувати їх на відповідність стандартам безпеки". Також до його обов'язків, за їхніми словами, має входити встановлення обмежень "на рівні розгортання та рівні безпеки", аби скоротити "екзистенційний ризик", який можуть представляти такі системи для цивілізації.

"Можливо, що упродовж наступного десятиліття системи ШІ перевершать рівень експертних навичок у більшості областей і виконуватимуть таку ж продуктивну діяльність, як одна з найбільших сьогоднішніх корпорацій. Враховуючи як потенційні переваги, так і недоліки, надрозум буде потужнішим, ніж інші технології, з якими людству доводилося боротися у минулому. У нас може бути значно процвітаюче майбутнє; але ми повинні керувати ризиком, щоб дістатися туди", - вказано у повідомленні на сайті OpenAI.

У найближчому майбутньому, на переконання Суцкевера, Брокмана та Альтмана, розробникам систем ШІ слід діяти скоординовано, щоб інтеграція їхніх розробок із суспільством була плавною. Вони наголошують, що пріоритетна увага має бути приділена безпеці.

Нагадаємо, свіже опитування Reuters/Ipsos у США показало, що 61% американців вважає, що ШІ загрожує людству.

У світі бурхливо розвивається створення роботів. Машини стають все більше схожими на нас, про що свідчать існуючі моделі робо-гуманоїдів. “Ми-Україна” дізнався, на що здатні найбільш відомі моделі людиноподібних машин, серед яких Софія, Atlas, Ameca та інші.

Головне