Землетрус магнітудою 5,2 стався вранці у Чорному морі

Землетрус магнітудою 5,2 стався вранці у Чорному морі

Потужний землетрус вранці 11 жовтня був зафіксований в акваторії Чорного моря. Його магнітуда становила 5,2 бала, інформує Європейсько-Середземноморський сейсмологічний центр. 

Підземні поштовхи були зафіксовані на значній відстані від берегової лінії, його епіцентр знаходився на відстані 150 кілометрів від турецького міста Бартин, що на північному узбережжі країни. Осередок землетрусу знаходився на відносно невеликій глибині - всього 10 кілометрів під поверхнею моря.

В цілому землетруси такої магнітуди здатні викликати помітні коливання ґрунту та можуть бути відчутні на значній відстані від епіцентру. Проте, зважаючи на віддаленість від берега, ймовірність завдання значної шкоди прибережним районам є низькою.

Чому виникають землетруси. Дослідження, опубліковане в журналі Nature Geoscience, спростувало популярний міф про причини землетрусів. Вчені виявили шар частково розплавленої породи під земною корою, який, всупереч очікуванням, не впливає значно на рух тектонічних плит. Натомість, дослідники підтвердили, що головним чинником руху плит є конвекція тепла та гірських порід у мантії Землі. Хоча надра планети переважно тверді, протягом тривалого часу породи можуть зміщуватися і текти, подібно до меду. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Кривому Розі на Дніпропетровщині 8 жовтня стався землетрус магнітудою 3,3. 4 жовтня у Румунії фіксувались підземні поштовхи, які відчули жителі Одеської області України, а саме Ізмаїльського району.

Головне