Влада Японії оголосила війну епідемії сінної лихоманки

Влада Японії оголосила війну епідемії сінної лихоманки

Поліноз (сезонний алергічний риніт), від симптомів якої страждає близько 40% населення Японії, вже став "національною хворобою" країни. Японський прем'єр-міністр Фуміо Кішіда пообіцяв, що влада зробить все можливе, щоб епідемія сінної лихоманки зупинилась.

Як пише The Guardian, рівень пилку в Токіо досягнув рекордного рівня за останнє десятиліття.

Кішіда пообіцяв спільно з міністрами розробити заходи, які допоможуть країні впоратися з цією "соціальною проблемою". Його заява пролунала у відповідь на висловлювання одного з депутатів правлячої Ліберально-демократичної партії, який наголосив, що Кішіда увійде в історію, якщо здолає цю хворобу.

Як очікується, план Кішіди включатиме вирубку лісу і висадку замість знищених дерев тих, що скидають менше пилку. Однак місцевому населенню не варто сподіватися, що це станеться швидко.

В Японії майже половина населення щороку страждає від нежиті, сльозотечі та першіння в горлі в період цвітіння злакових та дерев, особливо кедрів та кипарисів. Попри скасування обов’язкового носіння масок японці досі активно ними користуються, аби захистися від пилку. 

Цьогорічний сезон сінної лихоманки спричинив ажіотаж на антигістамінні та інші продукти — від назальних спреїв до захисних окулярів. Низка магазинів повідомила про подвоєння продажів у порівнянні з першими трьома місяцями 2022 року.

Науковці стверджують, що вищі, ніж зазвичай, температури лише погіршили ситуацію в країні. В частині японських регіонів цвітіння розпочались на два тижні раніше, ніж зазвичай. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, протести у Франції після нетривалого періоду затишшя розгорілися з новою силою. Незгодні з пенсійною реформою французького президента Еммануеля Макрона знову вийшли на вулиці Парижу та інших міст у четвер, 6 квітня. 

Головне