Вейпи настільки ж шкідливі для молоді, як і звичайні цигарки, - дослідження

Вейпи настільки ж шкідливі для молоді, як і звичайні цигарки, - дослідження

Вейпінг завдає такої ж шкоди легеням молодих людей, як і традиційне куріння. Відповідного висновку дійшли вчені з Манчестерського столичного університету, пише The Guardian. 

Науковці презентували нове дослідження на конференції Європейського респіраторного товариства (ERS) у Відні. 

Доктор Азмі Фейсал та його колеги провели експеримент за участю 60 осіб віком близько 20 років, розділивши їх на три групи:

  • некурці,
  • вейпери з досвідом понад два роки, 
  • курці сигарет зі стажем понад два роки.

Учасники пройшли інтенсивний тест на фізичне навантаження з використанням статичного велотренажера. Результати показали, що середня "пікова фізична потужність" у вейперів (186 Вт) та курців (182 Вт) була значно нижчою, ніж у некурців (226 Вт). Крім того, вейпери та курці споживали менше кисню - 2,7 л та 2,6 л на хвилину відповідно, порівняно з 3 л у некурців.

Дослідники також виявили, що у вейперів та курців були ознаки погіршення роботи кровоносних судин, більш утруднене дихання, сильніша втома ніг та вищий рівень лактату в крові, що є ознакою м'язової втоми.

Це дослідження викликає особливе занепокоєння на тлі зростаючої популярності вейпінгу серед молоді у Великій Британії. Якщо серед дорослих частка користувачів електронних сигарет зросла з 4,2% у 2014 році до 11% сьогодні, то серед підлітків 11-17 років цей показник збільшився з 1,3% до 7,6% за той самий період.

Доктор Філіппос Філіппідіс, голова комітету з боротьби з тютюнопалінням Європейського онкологічного товариства, наголосив на необхідності інформування лікарів та політиків про ризики, пов'язані з вейпінгом, та важливості запобігання поширенню цієї звички серед молоді.

"Вейпи продаються за низькою ціною та з різними смаками, щоб залучити молодь. В результаті ми бачимо, що все більше молодих людей набувають цієї звички, не знаючи, які довгострокові наслідки це може мати для їхнього здоров'я", - зауважив він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, влітку цього року Київська міськрада заборонила продаж цигарок, включаючи електронні, та інших підакцизних товарів у всіх МАФах та кіосках столиці.

 

Головне