Вчені з Південної Кореї розробили новий метод діагностики синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) за допомогою штучного інтелекту та знімка очей.
Про це пише Science Alert.
Дослідники навчили моделі машинного навчання розпізнавати ознаки розладу за знімками очного дна.
Із чотирьох протестованих моделей найкраща продемонструвала точність 96,9% при прогнозуванні СДУГ лише на основі аналізу фотографій. Команда зрозуміла, що характерні зміни в будові кровоносних судин та диску зорового нерва можуть свідчити про наявність розладу. Раніше вже припускали, що особливості роботи мозку при СДУГ можуть проявлятися в будові очей.
Дослідження для діагностики СДУГ
У дослідженні взяли участь 646 дітей і підлітків: половина мала діагноз СДУГ, інша половина слугувала контрольною групою. Вчені кажуть, що запропонований ними метод є швидким, неінвазивним і легко масштабованим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СДУГ у дітей: вчені з’ясували, чи можна вагітним пити каву
На відміну від інших підходів, що базуються на численних змінних або тривалих тестах, цей підхід спирається виключно на дані з одного джерела - фотографії сітківки. Дослідники планують надалі випробувати систему на ширших вікових групах і перевірити її точність у складніших випадках, наприклад, коли СДУГ поєднується з розладом аутистичного спектру.
За оцінками фахівців, близько 5% населення страждає на СДУГ. Дослідники підкреслюють, що своєчасна діагностика і раннє втручання можуть суттєво покращити якість життя людей з цим розладом.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, науковці встановили взаємозв'язок тривалості життя та наявності у дорослих людей РДУГ - жінки помирають на 8,6 років раніше, чоловіки - на 6,8.