Папа Франциск призначив 59-річну італійську монахиню Симону Брамбіллу першою в історії жінкою-префектом Ватикану. Вона очолить Дикастерію Інститутів посвяченого життя та Товариств апостольського життя, пише Vatican News.
Сестра Брамбілла, як повідомляється, керуватиме всіма релігійними орденами католицької церкви — від єзуїтів та францисканців до нових релігійних рухів. Це призначення стало можливим після реформи конституції Святого Престолу, яка дозволила мирянам, включаючи жінок, очолювати дикастерії.
Враховуючи, що префект повинен мати можливість проводити меси та здійснювати таїнства, що можуть робити лише чоловіки, Папа призначив кардинала Анхеля Фернандеса Артіме співкерівником (пропрефектом) ордену сестри Брамбілли.
Як відомо, Симона Брамбілла має значний досвід місіонерської роботи: вона працювала медсестрою в Мозамбіку та очолювала орден Консолата з 2011 по 2023 рік. На посаді префекта вона замінить кардинала Жуана Браза де Авіса, який виходить на пенсію.
За статистикою Vatican News, під час понтифікату Франциска кількість жінок на керівних посадах зросла з 19,3% у 2013 році до 23,4% сьогодні. У самій Курії жінки займають 26% посад.
Серед інших впливових жінок у Ватикані — сестра Рафаелла Петріні, перша жінка-генеральний секретар, відповідальна за систему охорони здоров'я, поліцію та музеї Ватикану, та сестра Алессандра Смеріллі, заступниця секретаря офісу розвитку.
Попри розширення ролі жінок в управлінні церквою, Папа Франциск підтримує заборону на висвячення жінок у священники та розвіяв надії на їх рукоположення в сан дияконів.
Як писав "Ми-Україна" раніше, наприкінці 2024 року Папа Римський Франциск дав згоду на візит в Україну, однак конкретні терміни поки що не визначені.