У жовтні 2024 року влада Туреччини та росії майже одночасно заборонила доступ до популярного месенджера Discord, посилаючись на порушення законодавства та загрози безпеці.
Розповідаємо, що відомо про заборону сервісів у цих країнах та причини блокування.
Що таке Discord?
Discord – це платформа, де можна спілкуватися текстом, голосом або відео. Його створили у 2015 році для геймерів, щоб вони могли зручно збиратися, грати разом і говорити в процесі гри.
Його використовують не тільки геймери – це місце, де можна створити свою спільноту за інтересами: для навчання, роботи, фан-клубів тощо. Там є окремі "кімнати" для переписок і голосових дзвінків, а також можна запускати відеодзвінки і показувати екран.
Блокування Discord в рф
8 жовтня Роскомнагляд заблокував месенджер Discord у зв'язку з "порушенням вимог російського законодавства". А також через "відмову адміністрації видаляти протиправний контент".
Відомство заявило, що блокування необхідне для "запобігання використанню платформи з метою терористичної діяльності, вербування громадян, продажу наркотиків, а також поширення протиправної інформації".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: TikTok заблокував 37 акаунтів російської пропаганди
За наявними даними, в рф від 29 до 40 млн зареєстрованих користувачів Discord.
Чому цей месенджер заборонили в Туреччині?
Слідом за росією, і Туреччина заблокувала доступ до Discord. Це сталося після того, як турецька влада висловила занепокоєння щодо "використання платформи для поширення незаконного контенту, включаючи дитячу експлуатацію та пропаганду насильства".
Discord опинився під пильною увагою після вбивства двох дівчат 19-річним хлопцем в Стамбулі. Виявилось, що вбивця був учасником спільноти на платформі, де ділився ідеями насильства і погрозами.
На фото: Семіх Челік (по центру). І дві дівчини, яких він жорстоко вбив.
Турецька влада звинуватила платформу в тому, що вона не надала дані користувачів (включаючи IP-адреси), які б допомогли розслідуванню резонансних злочинів.
Як заборона Discord вплинула на російських військових?
Месенджер окупанти активно використовували, зокрема, для трансляції відео з безпілотників у реальному часі та чатів, щоб координувати дії своїх військ.
Після блокування Discord російські "військові блогери" почали скаржитись, нібито заборона погіршила ситуацію на фронті, зокрема з координацією БПЛА. І це начебто могло призвести до збільшення втрат серед особового складу рф та техніки.
Як повідомляв раніше "Ми-Україна", росія блокує месенджер Signal, щоб обмежити можливості комунікації для своїх громадян.