У Південній Кореї жінка зробила аборт на 9-му місяці вагітності: немає закону, який це забороняє

У Південній Кореї жінка зробила аборт на 9-му місяці вагітності: немає закону, який це забороняє

У Південній Кореї розгорівся скандал навколо відеоблогерки, яка заявила про проведений на 36-му тижні вагітності аборт. Як пише CNN, в країні щодо цього питання вже майже чотири роки існує правовий вакуум.

Понад 60 років у Південній Кореї аборти вважалися кримінальним злочином, за який загрожувало до двох років в'язниці, окрім випадків зґвалтування, інцесту чи загрози здоров'ю. Жінки, які зважувалися на аборт, ризикували отримати рік ув'язнення.

Однак у 2019 році Конституційний суд Південної Кореї скасував багаторічну заборону на аборти, давши парламенту час до кінця 2020 року для прийняття нових законів. Однак законодавці не впоралися з цим завданням, що призвело до фактичної легалізації абортів на будь-якому терміні вагітності.

"Якщо немає закону, що криміналізує якусь поведінку, то і саме здійснення цієї поведінки не є злочином", - прокоментував подію професор права Університету Хонгік у Сеулі Чо Хі Кьон.

Водночас поліція Сеула розпочала слідство щодо жінки, яка розповіла свій досвід аборту. Розслідування було ініційовано на вимогу уряду Південної Кореї.

За відсутності чітких регулювань жінки та надавачі послуг з переривання вагітності змушені діяти в умовах правової невизначеності, не маючи конкретних вказівок щодо дозволених дій та потенційних порушень інших законів. Доступ до безпечного переривання вагітності в країні залишається проблематичним.

У Human Rights Watch наголошують, що жінкам доводиться покладатися на "сарафанне радіо" для пошуку клінік, готових провести аборт, за який їм доведеться заплатити сотні доларів власних коштів.

Ситуація ускладнюється тим, що медикаментозні аборти, які є безпечним та ефективним методом переривання вагітності на ранніх термінах, залишаються забороненими. Сайт міжнародної організації Women on Web, яка доставляє таблетки для абортів поштою, заблокований у Південній Кореї з 2019 року.

Як відомо, нині Південна Корея переживає демографічну кризу. Коефіцієнт народжуваності в країні склав лише 0,72 дитини на жінку в 2023 році, що значно нижче рівня 2,1, необхідного для стабільності населення без імміграції.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Інституті демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук України підрахували, скільки дітей мають народжувати українки, щоб населення не скорочувалось.

Головне