Приватна аерокосмічна SpaceX Ілона Маска після двох років підготовки та низки затримок все ж запустивши місію Polaris Dawn - перший приватний вихід у відкритий космос. Про це пише Sky News.
У вівторок, 10 вересня, з Космічного центру Кеннеді у Флориді стартував космічний корабель з чотирма учасниками на борту: підприємцем-мільярдером Джаредом Айзекманом, відставним військовим льотчиком-винищувачем та двома працівниками SpaceX.
Polaris Dawn is go for launch pic.twitter.com/tx1gUyZjZr
— SpaceX (@SpaceX) September 10, 2024
Ця місія вважається найризикованішою серед приватних космічних подорожей, оскільки раніше виходи у відкритий космос здійснювали лише висококваліфіковані урядові астронавти. Екіпаж використовуватиме нові скафандри та модернізований космічний корабель SpaceX.
Запуск місії Polaris Dawn був відкладений минулого місяця через незначний витік гелію в наземному обладнанні та подальшу заборону польотів ракети Falcon 9 американськими регуляторами.
"Безпека екіпажу має першорядне значення, і ця місія пов'язана з більшим ризиком, ніж зазвичай, оскільки це буде найдальша подорож людей від Землі з часів "Аполлона" і перший комерційний вихід у відкритий космос", - наголосив тоді генеральний директор SpaceX Ілон Маск.
Місія Polaris Dawn триватиме близько п'яти днів на еліптичній орбіті, що пролягає на відстані від 190 км до 1400 км від Землі. Це найбільша відстань, на яку коли-небудь відправлялася людина з моменту завершення американської місячної програми "Аполлон" у 1972 році.
Після запуску космічного корабля розпочнеться дводенний процес попередньої підготовки екіпажу до запланованого на 12 вересня виходу у відкритий космос.
Watch live as Falcon 9 launches the @PolarisProgram’s Polaris Dawn crew on a multi-day mission orbiting Earth https://t.co/u1KqQx5AFr
— SpaceX (@SpaceX) September 10, 2024
Як писав "Ми-Україна" раніше, свіже наукове дослідження виявило наслідки невдалого запуску надважкої ракети Starship компанії SpaceX 18 листопада 2023 року. Вибух ракети на висоті близько 150 км над Землею призвів до тимчасового утворення масштабної "діри" в іоносфері.