Є різниця між статусами ветерана війни, а також учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасника війни. Водночас особи з такими статусами можуть отримати підтримку не тільки від держави, а й від місцевих громад.
Про це розповів генеральний директор Директорату соцзахисту Мінветеранів Руслан Приходько в ефірі марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна".
"Перш за все, хотів би зазначити, що ветерани війни це поняття більш загальне, яке включає більш конкретизовані категорії. Наявність у громадянина відповідного статуса забезпечує користування ним відповідними встановленими законодавством пільгами та державними гарантіями. Це правовий статус особи", - розповів гендиректор.
Користуючись своїм статусом, особа має право на підтримку від держави та на підтримку місцевих громад та самоврядування, додав він.
"Законом визначено ряд держаних пільг та державних гарантій. Попри це, законом також визначено, що органи місцевого самоврядування за рахунок місцевих бюджетів мають право створювати додаткові гарантії. Вони вже безпосередньо залежать від економічних спроможностей громад. Умовно, фінансово-економічні спроможності міста Київ та якоїсь маленької громади в Сумській області будуть значно відрізнятися, рівень захищеності таких осіб як додатковий буде відрізнятися", - пояснив Приходько.
Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Верховна Рада прийняла законопроект, який забезпечить родину загиблого добровольця, який не був оформлений у військкоматі, грошовою допомогою.
Крім того, заступниця міністра у справах ветеранів України Тетяна Калита розповіла, що пільги ЖКП та послуги з транспорту стали найбільш вживаними ветеранами.