Понад половина дітей-біженців у Євросоюзі продовжують навчання в українських школах

Понад половина дітей-біженців у Євросоюзі продовжують навчання в українських школах

Майже дві третини українських дітей-біженців, які тимчасово перебувають у країнах Європейського Союзу через війну, навчаються онлайн в школах та університетах України.

Про це йдеться в результатах опитування, проведеного Агентством Європейського Союзу з питань фундаментальних прав людини (FRA). Як зазначається, менше половини респондентів (43%), які навчалися на момент виїзду з України, продовжили навчання в школах та університетах іншої країни.

Більша частина з тих, хто не навчався у місцевих закладах освіти (74%), відповіли, що вже завершили навчання на момент опитування. Другою найбільшою причиною стало незнання мови (19%).

Найбільший відсоток тих, хто пішов навчатися у місцеві школи, серед дітей 12-15 років: 92% та 73%  – 16-17 років.

Крім того, дві третини дітей (59%) навчаються онлайн в українських школах або навчаються самостійно. Вони використовують українські підручники. Тільки 10% українців-респондентів володіють місцевою мовою добре або відмінно. Чверть взагалі не розмовляє мовою країни, в якій перебувають. Однак цей показник дуже різниться між країнами: від 12% у Польщі до 65% у Естонії.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Офіс українського Омбудсмена зафіксував кілька десятків фактів вилучення українських дітей із сімей біженців у країнах Європи.

За словами УповноваженогоВерховної Ради із прав людини Дмитра Лубінця, частою причиною вилучення дітей з сімей за кордоном є те, що в країнах ЄС не визнають опікунів, які мають офіційний статус в Україні. У деяких країнах розуміють, у якій ситуації опинилися українці, та не порушують це питання або просто допомагають біженцям вижити.

Головне