Німеччину охопив загальнонаціональний страйк працівників: чого вимагають

Німеччину охопив загальнонаціональний страйк працівників: чого вимагають

Тисячі німецьких працівників електротехнічної та металургійної галузей 29 жовтня розпочали загальнонаціональний страйк, вимагаючи підвищення заробітної плати. 

Як пише Reuters, масштабні страйки охопили найбільші автомобільні концерни ФРН - Porsche, BMW та Mercedes. Профспілковий рух IG Metall організував протести майже 4 мільйонів робітників, вимагаючи для них підвищення зарплатні на 7%. Водночас роботодавці готові підняти оплату праці лише на 3,6% упродовж 27 місяців.

Вже цього тижня Volkswagen може оголосити про закриття одразу трьох своїх заводів в країні - вперше за 87-річну історію автоконцерну. Також очікуютья масові звільнення та скорочення зарплат на 10% для тих працівників, які збережуть роботу.

"Ми не є причиною проблем. Ми заслужили свою частку і боремося за 7%", - заявив голова виробничої ради Porsche Гаральд Бук.

За його словами, близько 4500 співробітників приєдналися до страйку на заводі в Штутгарті.

Видання пояснює, що хоча страйки під час переговорів про заробітну платню - це досить звичне явище для Німеччини, зараз ситуація особлива. Роботодавці серйозно стурбовані майбутнім своїх компаній. За даними опитування бізнесу, економіка ФРН продовжить падіння у 2024 році, а в наступному році зростання не очікується взагалі.

Канцлер Олаф Шольц 28 жовтня зустрічається з керівниками великих компаній, зокрема з головою VW Олівером Блюмом. Проте його команда вже попередила, що швидких рішень чекати не варто. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, французька Гваделупа була повністю знеструмлена після того, як страйкуючі робітники захопили електростанцію та вимкнули все обладнання.

Головне