"Мулен Руж" знову сяє: на будівлю повернули знаменитий червоний вітряк

Знамените паризьке кабаре "Мулен Руж" повернуло собі свій головний символ - червоний вітряк. Урочиста церемонія відбулась 5 липня.

Як пише Іndendent, під час неї на площі перед будівлею танцювали канкан, святкуючи відновлення іконічної споруди.

На початку квітня Париж шокувала новина про раптовий обвал лопатей вітряка невдовзі після вечірнього виступу. Причини інциденту досі залишаються невідомими. Тоді разом з "крилами" впала і частина світлової вивіски кабаре.

Відновлення червоного вітряка стало пріоритетним завданням для "Мулен Руж", особливо з огляду на наближення естафети Олімпійського вогню, яка пройде через район 15 липня і, як очікується, приверне велику кількість глядачів.

"Вітряк без крил - це порожнеча для Парижа, це було просто сумно. Ідея полягала в тому, щоби впоратись до Олімпійських ігор. Ми зробили все можливе, щоб повернути ці крила на місце", – сказав генеральний директор закладу Жан-Віктор Клеріко.

Історія червоного млина "Мулен Руж" почалася 6 жовтня 1889 року, коли він вперше засяяв вогнями на відкритті кабаре. Свою назву заклад отримав завдяки дерев'яному вітряному млину з крилами червоного кольору, який був створений декоратором Леоном-Адольфом Вілеттом. За 135 років свого існування заклад став не лише головною туристичною принадою Парижа, але й культурним феноменом, увічненим у мистецтві та кіно, зокрема у знаменитому мюзиклі База Лурмана 2001 року з Ніколь Кідман у головній ролі.

Щороку "Мулен Руж" відвідує близько 600 000 осіб.

Як писав "Ми-Україна" раніше, червневий моніторинг, проведений міською владою Парижа, виявив, що рівень забруднення Сени залишається небезпечним для олімпійців. У пробах води зафіксовано підвищений вміст бактерій E. coli - індикатора фекального забруднення.

Головне