Комета C/2023 A3 (Цучиншань–Атлас), яку востаннє могли спостерігати неандертальці, знову стане видимою для землян у жовтні 2024 року. Про це повідомляє Inetersting Engineering.
Ця довгоперіодична комета, відкрита в лютому 2023 року, має орбітальний період близько 80 000 років. За даними EarthSky, вона стане найбільш помітною у вечірньому небі після 13 жовтня.
Очікується, що 12 жовтня - в точці найближчого наближення до Землі - яскравість комети може досягти 2,5–2 зоряної величини. Однак, враховуючи непередбачувану природу цих небесних тіл, ці показники ще можуть змінитися.
Комета C/2023 A3: історія відкриття
Спочатку класифікована як астероїд, комета A3 була вперше помічена 9 січня 2023 року в обсерваторії Пурпурна гора (Цучиншань) в Китаї. Пізніше, 22 лютого 2023 року, спостереження за допомогою телескопа ATLAS в Південній Африці підтвердили, що це довгоперіодична комета.
Вважається, що комета походить з Хмари Оорта - віддаленої сферичної області крижаних тіл, що оточує Сонячну систему. Вона складається з льоду, пилу та інших летких речовин, які вивільняються при наближенні до Сонця, утворюючи характерний хвіст.
Коли комету побачать українці
За умови ясного та темного неба, спостерігачі в Північній півкулі матимуть шанс побачити комету A3 у жовтні. Хоча на початку місяця спостереження може бути ускладненим, з 13-14 жовтня комета стане помітнішою на вечірньому небі завдяки швидкому руху.
"Це стало можливим завдяки великій швидкості комети, через яку вона буде видима вище на західному небі в наступні ночі. Потім, наприкінці жовтня, коли вона з'явиться з іншого боку Сонця, вона переміститься у вечірнє небо, пройшовши через Голову Змії та увійшовши до сузір'я Змієносця", - пояснюють фахівці.
Яскравість комети непередбачувана, але є шанс, що вона стане видимою неозброєним оком. Це залежить від типу та кількості газу і пилу, які вона викидає.
Як писав "Ми-Україна" раніше, астрономи відкрили нову розпечену екзопланету неподалік Землі.