Кебаб розбрату: ЄС дає Німеччині та Туреччині останній шанс на кулінарний компроміс

Кебаб розбрату: ЄС дає Німеччині та Туреччині останній шанс на кулінарний компроміс

Єврокомісія надала Німеччині та Туреччині шість місяців на врегулювання суперечки щодо рецепту дьонер-кебаба. Якщо сторони не домовляться, Брюссель сам візьметься за врегулювання, пише The Economist. 

Конфлікт розпочався два роки тому.  Тоді Анкара звернулася до Євросоюзу з проханням захистити кебаб як "гарантоване традиційну страву" (TSG). У такому випадку, дьонер-кебаб повинен був би готуватися виключно відповідно до турецьких специфікацій, включаючи тип м'яса (курка, яловичина або баранина) та спосіб його маринування і нарізки.

Німеччина, своєю чергою, виступила проти турецької пропозиції. Причина полягає у відмінностях між турецьким та німецьким варіантами страви. Німецький дьонер традиційно загортається в піту, покривається капустою або салатом і поливається соусами. В Туреччині його подають на підкладці з рису або загортають у лаваш разом з картоплею фрі, помідорами та гострим перцем.

Продажі дьонер-кебаба по всій Європі становлять близько 3,5 млрд євро на рік, з яких більша частина - 2,3 млрд євро - припадає на Німеччину. Якщо Туреччина зможе домогтися свого, то страву, яку більшість європейців знають як дьонер-кебаб, доведеться продавати вже під новою назвою.

"Турки та німці можуть погодитися в одному. Дьонер став надто дорогим. Ціни в деяких закладах у Німеччині та Туреччині тепер наближаються до 10 євро за штуку", - пише видання.

При цьому, у Туреччині 10 євро - це приблизно половина мінімальної денної зарплатні.

Як писав "Ми-Україна" раніше, після засідання Радбезу ООН, присвяченого обговоренню російського удару по "Охматдиту", росія пригощала дипломатів "котлетами по-київськи".

Головне