Нові результати довгострокового дослідження в США свідчать, що дві порції йогурту на тиждень можуть знизити ризик деяких видів раку товстої кишки, зокрема завдяки впливу бактерій, що містяться в продукті.
Про це пише Science Alert.
Згідно з новим дослідженням, споживання йогурту може мати значний вплив на профілактику колоректального раку. Вчені довели, що регулярне споживання двох порцій йогурту на тиждень може зменшити ризик розвитку специфічних підтипів раку товстої кишки завдяки позитивному впливу на мікробіом кишечника.
Протягом трьох десятиліть вивчали стан здоров’я понад 130 000 осіб, зокрема 87 000 жінок та 45 000 чоловіків, виявивши, що у тих, хто споживав йогурт двічі на тиждень, шанс на виникнення агресивних форм раку був на 20% менший порівняно з тими, хто їв йогурт рідко.
Особливо значимим є вплив бактерій біфідобактерій, що містяться в йогурті. Виявлено, що ці бактерії можуть запобігати розвитку більш агресивних форм пухлин у верхній частині кишкового тракту, зокрема завдяки своїм антиоксидантним і протизапальним властивостям.
“Ідею про те, що їжа може працювати як профілактичний засіб, варто дослідити далі. Рандомізоване дослідження Стенфордського університету у 2021 році показало, що ферментовані продукти, такі як йогурт, можуть впливати на мікробіом та імунну систему здорових дорослих”, - йдеться у повідомленні.
Як писав “Ми-Україна” раніше, вчені виявили дві генетичні структурні мутації (делеції), що можуть бути пов’язані з розвитком шизофренії ще на стадії внутрішньоутробного формування.