Як насправді виглядає Санта-Клаус: вчені відтворили зовнішність Святого Миколая

Як насправді виглядає Санта-Клаус: вчені відтворили зовнішність Святого Миколая

Міжнародна група науковців реконструювала зовнішність Святого Миколая Мірлікійського, який жив 1700 років тому і став прообразом Санта-Клауса. Про це пише Interesting Enginering.

Провідний автор дослідження Цицеро Мораес розповів, що реконструкція показала "сильне і ніжне обличчя", що напрочуд точно відповідає традиційним уявленням про Санта-Клауса. Результати також виявилися дуже близькими до опису зовнішності різдвяного у поемі Клемента Кларка Мура 1823 року "Ніч перед Різдвом". 

Для відтворення обличчя дослідники використали дані, які в 1950 році зібрав Луїджі Мартіно, та застосували сучасну техніку анатомічної деформації.

"Ми використали томографію голови живої людини, скоригувавши її так, щоб череп віртуального донора відповідав черепу святого", - роз'яснив Мораес.

Дослідження також викрило цікаві деталі про життя Святого Миколая. Він, як виявилось, страждав на важкий хронічний артрит хребта та тазу, часто мав головні болі через потовщення кісток черепа. Аналіз також показав, що святий дотримувався переважно рослинної дієти.

Науковці створили дві версії реконструкції - одна з них в сірих тонах, інша кольорова і з бородою. Обидві варіанти показують широке обличчя, що відповідає міцній будові черепа святого.

Святий Миколай, який помер у 343 році нашої ери в Туреччині, був відомий своєю благодійністю та служінням людям. Він захищав свої переконання від римської влади та присвятив своє життя допомозі іншим.

Сучасний образ Санта-Клауса - також відомого як Батько Різдва, Святий Миколай, Кріс Крінґл, або просто Санта - сформувався під впливом різних культурних традицій. Сучасний його вигляд Санти - веселий дідусь у червоному костюмі з білою бородою - вперше описав Клемент Кларк Мур у 1823 році, а остаточно закріпила рекламна кампанія Coca-Cola. За легендою, він живе на Північному полюсі, де ельфи виготовляють подарунки, і літає на санях, запряжених дев'ятьма чарівними оленями, включаючи знаменитого Рудольфа з червоним носом.

У СРСР цей образ трансформувався в "Діда Мороза", якого влада використовувала для витіснення християнського Святого Миколая.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яке церковне свято 8 грудня – прикмети, що не можна робити та у кого День ангела

Як писав "Ми-Україна" раніше, 6 грудня на Софійській площі у Києві засяяла головна ялинка країни.

Головне