Ірак охопили протести через намір уряду дозволити одружуватися дев'ятирічним дівчатам

Ірак охопили протести через намір уряду дозволити одружуватися дев'ятирічним дівчатам

Законопроєкт, який передбачає дозвіл на вступ у шлюб дівчатам від 9 років, викликав хвилю обурення в Іраку та змусив людей вийти на протести. Активісти руху за права жінок заявили, що він "легалізує зґвалтування дітей".

Як пише The Guardian, проєкт закону цього тижня пройшов перше читання в іракському парламенті. Документом передбачено надання релігійним органам права приймати рішення з сімейних питань, включаючи шлюб, розлучення та догляд за дітьми.

"Це катастрофа для жінок. Мій чоловік та моя родина виступають проти дитячих шлюбів. Але уявіть, якщо моя дочка вийде заміж, а чоловік моєї дочки захоче видати заміж мою онучку, коли вона була дитиною. Новий закон дозволить йому це зробити. Мені не дозволять заперечувати. Цей закон легалізує зґвалтування дітей", - заявила координатор коаліції груп, що виступають проти зміни закону Рая Фаік. 

Противники ініціативи стверджують, що його прийняття призведе до збільшення кількості ранніх шлюбів. За даними дослідження ЮНІСЕФ, вже зараз 28% дівчат в Іраку виходять заміж до досягнення 18 років, попри офіційну заборону таких шлюбів, що діє з 1950-х років.

"Після масових молодіжних протестів, які пройшли в Іраку в 2019 році, політичні гравці побачили, що роль жінок у суспільстві почала посилюватися. Вони відчули, що феміністські, гендерні та жіночі організації, а також громадянське суспільство та активістські рухи становлять загрозу їхній владі та статусу... [і] почали обмежувати та придушувати їх", - зауважила співзасновниця іракського Жіночого альянсу Аман Надя Махмуд.

Прихильники закону, в свою чергу, звинувачують опонентів у "моральному занепаді" та "слідуванні західним планам". Вони наголошують на важливості збереження традиційних цінностей та релігійних норм у суспільстві.

Протестувальники висловлюють побоювання за майбутнє своїх дітей, якщо зміни до закону будуть прийняті.

"У мене одна дочка, і я не хочу, щоб її, як і мене, змусили вийти заміж у дитинстві", - сказала Азхар Джассім, якій довелося кинути школу, щоб вийти заміж у віці 16 років.

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого місяця Сьєрра-Леоне зробила історичний крок у захисті прав дітей, офіційно заборонивши дитячі шлюби

Головне