Оператор Джон Метісон розповів про зйомки однієї з найвидовищніших сцен фільму "Гладіатор ІІ" - морського бою з акулами у затопленому Колізеї. Подробиці він розкрив виданню Variety.
У сиквелі картини герой Пола Мескала - Луцій - потрапивши в гладіатори, стає занадто сильним бійцем, перемагаючи навіть носорогів і бабуїнів. Тому імператори Гета та Каракалла (ролі виконують Джозеф Куінн та Фред Хехінгер) влаштовують морський бій в Колізеї, щоб від нього позбутися.
Метісон розповів, що ця "водна" сцену дуже яскрава, з човнами різних кольорів та сенаторами у тогах, які споглядають бій з королівської ложі.
"Це як боксерський поєдинок у Вегасі 1970-х, коли чоловіки були як павичі, а дівчата були не так добре одягнені, як чоловіки. Це просто за межею", - додав оператор.
Сцена починається з того, що Луцій керує одним із човнів і таранить ним інший. Вона перетворюється на битву з гладіаторами і вартою імператора, що падають у воду, що кишить акулами.
Послідовність епізоду знімали двічі:
- спочатку "насухо" (для безпеки акторів використовували каскадерські мати),
- а вже потім у найбільшому в Європі водному резервуарі на Мальті розміром 91х121 м та глибиною 2 м.
"Суха частина, де пройшла більшість зйомок, була досить швидкою. І за сюжетом, було лише кілька кадрів у воді, але вони зайняли, можливо, вдвічі більше часу, просто щоб дати вам уявлення про те, як складно працювати у воді", - зауважив Метісон.
Оператор додав, що добре знає уподобання режисера Рідлі Скотта. Головне - знімати якнайбільше, все відразу і з усіх ракурсів, перевага такої зйомки у її безперервності.
"Човен горить, стіни руйнуються, хлопці падають. Якщо ви переходите до іншого кадру, і хлопець падає на загальному плані, а потім переходьте до великого плану, а він все ще там і падає, ви не можете використовувати цей кадр. Оскільки все відбувається одночасно, коли він падає на загальному плані, він падає і на великому, тож у цьому є логіка", - пояснив Метісон.
Він також розповів, що використовував камеру Alexa Mini LF із зум-об'єктивом, щоб швидко реагувати на події в кадрі. Безперечним плюсом під час зйомки були також операторські крани, який 25 років тому ще не було.
"Гладіатор ІІ" вийшов на екрани за 16 років після першого фільму. На відміну від нього, де намагалися використовувати справжні декорації та живих тварин, у сиквелі активно застосовуються CGI-технології.
Як писав "Ми-Україна" раніше, "Гладіатор II" з тріумфом стартував у міжнародному прокаті, зібравши за перший вікенд 87 мільйонів доларів у 63 країнах.