Конклав із вибору 267-го Папи Римського переходить у другий день після того, як перший етап голосування 7 травня не приніс результатів. Сьогодні кардинали проведуть до чотирьох турів голосування, і світ спостерігатиме за димом із труби Сикстинської капели, щоб дізнатися, чи отримає Католицька церква нового понтифіка.
Для того, щоб стати Папою, кардиналу потрібно набрати дві третини голосів, поданих Колегією кардиналів, тобто 89 голосів зі 133.
Конклав 2025: як відбуватиметься голосування кардиналів 8 травня
Як пише CNN, другий день конклаву може стати вирішальним у виборі нового глави Католицької церкви. Історичний прецедент уже існує – саме в ході голосування другого дня конклаву у 2013 році було обрано Папу Франциска.
8 травня після сніданку в резиденції Санта-Марта кардинали знову зберуться в Сикстинській капелі для продовження процесу виборів. На відміну від учорашньої урочистої процесії, яка транслювалася всьому світу, сьогодні рух кардиналів залишиться прихованим від публіки. Єдиним видимим свідченням їхніх рішень буде дим, що здіймається з труби Сикстинської капели.
На сьогодні заплановано до чотирьох голосувань — два вранці та два вдень. Проте зовнішній світ побачить дим не більше двох разів протягом дня.
Як відомо, білий дим вкаже на успішне обрання нового Папи, тоді як чорний - означатиме, що кардинали ще не досягли згоди.
Білий чи чорний: коли 8 травня спостерігати за димоходом на Сикстинській капелі
- Якщо новий понтифік буде обраний під час першого ранкового голосування, білий дим з'явиться близько 11:30 за київським часом. Якщо ж кардинали не дійдуть згоди, чорний дим можна очікувати приблизно о 13:00.
- Якщо ранкові тури голосування не визначать переможця, спостерігачі зможуть побачити результати денних сесій близько 18:30 або 20:00 за київським часом.
Обраний кардинал має погодитися прийняти папство, після чого він обирає собі папське ім'я. Лише після цього з головного балкона базиліки Святого Петра оголосять світу знамените "Habemus Papam" ("У нас є Папа") та представлять нового понтифіка.
Як писав "Ми-Україна" раніше, найдовший конклав в історії тривав майже три роки (1006 днів) з 1268 по 1271 рік, коли обирали наступника Папи Климента IV.