Дешева щоденна добавка може покращити роботу мозку у літніх людей - дослідження

Дешева щоденна добавка може покращити роботу мозку у літніх людей - дослідження

Нове дослідження показало, що вживання пребіотиків може позитивно впливати на когнітивні здібності в похилому віці.

Про це повідомляє Science Alert.

У першому експерименті з близнюками виявили, що регулярне вживання пребіотиків разом із білковими добавками покращує пам’ять у людей віком понад 60 років.

Дослідники з Королівського коледжу Лондона протестували ефективність двох поширених пребіотиків: інуліну та фруктоолігосахаридів (FOS). Ці речовини є рослинними волокнами, які стимулюють ріст корисних бактерій у кишечнику. У дослідженні взяли участь 36 пар близнюків: один із кожної пари приймав пребіотик у білковому порошку, а інший отримував плацебо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розпізнати деменцію — неочеивдні симптоми, які можуть виникати

Результати показали, що ті, хто приймав пребіотики, демонстрували вищі результати в когнітивних тестах. Попередні експерименти на гризунах також свідчили, що мікробіоми сприяють покращенню пам’яті та інших когнітивних функцій через вплив на зв’язок між кишечником і мозком.

"Ми раді бачити ці зміни всього за 12 тижнів. Це дає величезні перспективи для покращення здоров’я мозку та пам’яті нашого старіючого населення", - заявила докторка Мері Ні Лохлайнн.

За її словами, ці відкриття підтверджують, що розуміння взаємодії між кишечником і мозком може дати ключ до нових способів продовження активного життя.

РЕКОМЕНДУЄМО: Біль у скроянах — про що він говорить та як його позбутися

Попри перспективність пребіотиків для підтримки мозку, дослідження не виявило позитивного впливу на фізичний стан, зокрема м’язову масу. Проте автори зазначають, що рослинні волокна є доступними, безпечними та підходять для широкого використання.

Учасниками дослідження були переважно жінки, що відповідає статистиці щодо підвищеного ризику хвороби Альцгеймера серед жіночої частини населення. Це підсилює думку про те, що причини когнітивного спаду можуть виходити за межі проблем із мозком і включати вплив факторів зовнішнього середовища, таких як стан кишечника.

Наступним кроком учених стане вивчення довготривалих ефектів пребіотиків у більших групах людей.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, літні люди, які постійно відчувають сонливість удень або не мають бажання займатися звичними справами, можуть бути більш схильними до розвитку моторно-когнітивного ризик.

Головне