Археологічний парк Геркуланум, розташований у південноіталійському регіоні Кампанія, зробив історичний крок, відкривши для публіки древньоримський пляж, який був похований під вулканічним попелом майже 2000 років тому. Ця подія стала можливою після трирічного проекту реставрації, спрямованого на відновлення та збереження цієї унікальної історичної пам'ятки, пише NPR.
Геркуланум, названий на честь грецького бога Геркулеса, був заснований у VII столітті до нашої ери і став популярним курортним містом для римської аристократії. Разом з Помпеями, він був знищений виверженням Везувію у 79 році нашої ери, що законсервувало місто під шаром вулканічного попелу товщиною близько 50 метрів.
Відкриття пляжу дозволить відвідувачам не лише прогулятися древніми пісками, але й зануритися в атмосферу трагедії, яка спіткала місто. Як зазначив директор парку Франческо Сірано, стоячи на пляжі і дивлячись у бік колишнього моря, відвідувачі можуть уявити масштаб катастрофи, яка за кілька годин поховала ціле місто.
Abbiamo riaperto l’antica spiaggia di Herculaneum, all’interno del Parco Archeologico di Ercolano.
— Gennaro Sangiuliano (@g_sangiuliano) June 20, 2024
Il nostro impegno sta ridando splendore e valore a questo luogo.
Grazie al direttore Francesco Sirano e al personale per il loro impegno. pic.twitter.com/tEvpl6YBwP
Реставраційні роботи включали осушення території, відновлення оригінального рівня пляжу та повернення піску. Це не лише зробило пляж доступним для відвідувачів, але й допомогло захистити територію від ризику затоплення.
Відкриття пляжу також проливає світло на долю жителів Геркуланума. Довгий час вважалося, що більшості мешканців вдалося врятуватися, оскільки в місті було знайдено мало людських останків. Однак розкопки 1980-х і 90-х років виявили скелети понад 300 людей у кам'яних човнових ангарах неподалік пляжу, що змінило розуміння вчених про останні години життя міста.
Пляж Геркуланума тепер стає однією з багатьох визначних пам'яток, доступних для відвідувачів у цьому археологічному парку. Поряд з добре збереженими лазнями, підземним театром та розкішними резиденціями з вишуканими мозаїками, він пропонує унікальну можливість зазирнути в повсякденне життя древніх римлян.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Греції археологи виявили стародавнє місто, яке затонуло у IV століття до н. е.