Частина пустелі Сахара раптово зазеленіла: науковці пояснили, що сталось

Частина пустелі Сахара раптово зазеленіла: науковці пояснили, що сталось

Сахара - один з найпосушливіших регіонів на Землі - несподівано зазеленіла після сильних дощів, спричинених позатропічним циклоном 7-8 вересня. По це пише ABC News.

Супутникові знімки NASA показали появу рослинності в зазвичай безплідних ландшафтах Марокко, Алжиру, Тунісу та Лівії.

За словами Сильвії Трзаски з Колумбійської кліматичної школи, серед рослин, що з'явилися, - кущі та дерева в низинних районах, зокрема в руслах річок. Пітер де Менокал, президент Океанографічного інституту Вудс-Хоул, зазначає, що флора в Сахарі реагує на сильні дощі майже миттєво, перетворюючи дюни на зелені квітучі поля.

Цікаво, що близько 5000 - 11 000 років тому Сахара була постійно вкрита рослинністю та озерами. Нинішні дощі також наповнили зазвичай порожні озера, зокрема солончак Себха-ель-Мелах в центральному Алжирі, який за останні 20 років наповнювався лише шість разів.

Незвичайність цього явища полягає в тому, що пояс тропічних дощів (внутрішньотропічна зона конвергенції) зміщується так далеко на північ. Це зміщення, ймовірно, пов'язане з рекордно високими температурами океану в північній частині Атлантики та переходом від Ель-Ніньо до Ла-Нінья.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ла-Нінья повертається: науковці відповіли, чи зможе вона охолодити планету

За інформацією NASA, зміщення шляху шторму в північному напрямку дозволило системі, що розвивалася, випустити річну кількість опадів у певних регіонах лише за кілька днів. Агентство також повідомляє, що ця метеорологічна система зародилася над Атлантичним океаном і поширилася значно на південь, втягуючи вологу з екваторіальної Африки до північної частини Сахари.

Однак, поряд з екологічним дивом, ці дощі призвели до трагічних наслідків для людей. Понад 1000 осіб загинули внаслідок повеней у деяких частинах Західної та Центральної Африки, а близько 4 мільйонів людей постраждали в 14 країнах континенту.

Експерти прогнозують, що зміна клімату може призвести до подальшого зміщення поясу дощів на північ у майбутньому. Однак, коли температура океану в інших частинах світу наздожене температуру Атлантики, пояс дощів, ймовірно, зміститься назад, навіть південніше екватора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обмілілий Дунай показав затонулі нацистські кораблі Другої світової у ​​Сербії та Угорщині

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Європі минулого року через аномальну спеку загинули 47 690 людей. 

Головне