Служба освітнього омбудсмена відреагувала на численні звернення від батьків про "шкільні рейди" та відсторонення дітей від занять через невідповідність їхнього одягу "встановленим" навчальними закладами вимогам.
У відомстві наголосили, що заборона учневі відвідувати заняття через одяг є прямим порушенням його права на освіту. У зв'язку з цим, Служба закликала освітян та адміністрацію шкіл негайно припинити всі заходи, пов'язані з перевіркою одягу учнів.
"Одяг для школи - це вільний вибір дитини та її батьків. Єдиними рекомендаціями до такого одягу є охайність, відповідність сезону та зручність... Жодні вимоги щодо стилю, кольору чи інших атрибутів шкільного одягу неприпустимі та незаконні... Заборона відвідувати учневі заняття через відсутність обов'язкової шкільної форми або "не такий одяг для школи" порушує його право на освіту", - вказано у роз'ясненні.
Особливу увагу Служба освітнього омбудсмена звернула на потенційну небезпеку, пов'язану з відстороненням учнів від занять та направленням їх додому для переодягання. Такі дії можуть становити загрозу життю та здоров'ю дитини.
Як відомо, 4 вересня у Івано-Франківську виник скандал через недопущення учениці до занять у ліцеї імені Івана Пулюя через невідповідність одягу "новому дрес-коду". Мати дівчинки розповіла, що дитину відправили додому без попередження батьків, аргументуючи це тим, що одяг не відповідає "діловому стилю". Вона додала, що заступник директора натякнув їй, що якщо немає коштів на відповідний одяг, то не варто обирати профільну освіту.
Як писав "Ми-Україна" раніше, після інциденту з картою України без Криму в підручнику для семикласників, Міносвіти посилює контроль над якістю навчальних матеріалів. Впроваджується нова система експертизи, яка дозволить виявляти помилки на ранніх етапах і забезпечити високу якість підручників.