Російські протикорабельні міни з Чорного моря можуть дістатися берегів країн ЄС, - ВМС ЗСУ

Російські протикорабельні міни з Чорного моря можуть дістатися берегів країн ЄС, - ВМС ЗСУ

Російські міни з Чорного моря цілком реально можуть становити загрозу навіть для країн Європейського Союзу. Річ у тім, до течією дрейфуючі протикорабельні міни може віднести будь-куди, вони є неконтрольованими, розповів речник ВМС ЗС України, капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.

"Будь-яка протикорабельна міна може дрейфувати в разі нештатної роботи, наприклад, коли її відірвало віл якоря під час шторму. Після цього вона стає некерованою, вона спокійно може дістатися і берегів Євросоюзу, і румунських, і болгарських берегів і навіть Туреччини чи Босфору. Течія в Чорному морі постійна, тому відповідно, основна небезпека полягає в тому, що ти не можеш прогнозувати, де саме її шукати. По друге, вона нештатно може спрацювати в будь=який момент через те, що це досить старі міни", - пояснив він.

За оперативним даними ВМС ЗСУ, станом на ранок 29 червня у Чорному морі знаходяться п’ять ворожих кораблів, ще два – в Азовському. Жодне з суден не є носієм високоточної зброї. Один російський носій є в середземноморській акваторії, залп – до 16 ракет.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Київській ОВА спрогнозували, що на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Днями уряд Швейцарії виділив Україні пакет допомоги для розмінування територій. Для цього країна передасть спеціальну дистанційно керовану машину і проведе навчання для фахівців.

Головне