Реєстр волонтерів: як стати на облік, і чому це врятує ваші гроші

Реєстр волонтерів: як стати на облік, і чому це врятує ваші гроші

Ви волонтер і збираєте на власні картки донати на підтримку ЗСУ. У такому випадку ви маєте сплатити 18% податку з доходів фізичних осіб і ще 1,5% військового збору. Це майже одна п'ята від усіх коштів. За законом такі збори – це ваш прибуток, і не важливо, що ви збираєте на амуніцію для військових чи дрони.

Як правильно допомагати армії без втрат розповіла наша кореспондентка.

Згідно з Податковим кодексом суми коштів, які збирає волонтер, не будуть включатися до його щорічного оподатковуваного доходу. Важливо, щоб кошти, які ви отримуєте, були зібраними на спеціальний рахунок або карту, а також, щоб ви трати на благодійність (чеки, накладні, фотозвіти) були документально підтвердженими.

"Будь-яка особа, яка досягла повнолітнього віку і займається благодійною діяльністю, волонтерською діяльністю на безоплатній і бездохідній основі, вона має право стати волонтером", - розповіла начальниця ДПІ в Шевченківському районі головного управління ДПС України Мар’яна Левченко.

Щоб зареєструватися, потрібно подати документи до органу Державної податкової служби за місцем реєстрації - особисто або поштою.

Перелік документів, які потрібно мати:

  • Заява про включення до реєстру волонтерів.
  • Копія ідентифікаційного коду.
  • Копія паспорта.
  • Довідка про відкриття рахунку, на який збираєте благодійні внески за формою № 4-РВ. Отримати її можна у банку, де у вас відкритий рахунок.

"Податкова буде перевіряти у тому випадку, якщо у нас буде наявна інформація і доказова база про те, що фізична особа, благодійник порушував Податкове законодавство. Збирав кошти і не зареєстрований в реєстрі волонтерів є одним із порушень", - розповіла заступниця начальника управління податкового аудиту фізичних осіб ГУ ДПС у місті Київ Наталія Захарченко.

Тому всім, хто ще не в реєстрі рекомендують показатися якнайшвидше. Реєстр волонтерів налічує понад 5000 осіб, але насправді благодійників у десятки разів більше.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Rheinmetall хоче побудувати в Україні танковий завод за €200 млн.

Головне