Від майстрині-початківця до міжнародного визнання: шлях авторки навчальних програм та судді чемпіонатів з перманентного макіяжу Світлани Стигар

Від майстрині-початківця до міжнародного визнання: шлях авторки навчальних програм та судді чемпіонатів з перманентного макіяжу Світлани Стигар

Для пересічної людини, сфера б’юті послуг обмежена лише наданням послуг. Але насправді у цій галузі є безліч можливостей для розвитку. Яскравий приклад цього — Світлана Стигар та її різнобічна діяльність.  

Світлана Стигар (Золотарьова) — сьогодні це одна з провідних майстринь перманентного макіяжу в Україні та Європі, фахівчиня з глибокою медичною базою, міжнародним досвідом і авторськими дослідженнями методик навчання. Та починала вона з викладання в академії перукарського мистецтва, а також проведення б’юті-тренінгів в Avon з естетичного макіяжу для співробітників компанії. 

Поговорили з Світланою про її шлях, участь у міжнародних чемпіонатах та розробку власної навчальної програми. 

Початок кар’єри та перші перемоги на конкурсах 

 

Найважливіше, що поєднує всіх працівників б’юті-індустрії це прагнення до створення краси. Світлана все життя відчувала це покликання і чим би не займалась все одно приділяла увагу саме цьому аспекту. 

Світлана здобула освіту в медичному університеті, але працювати за цим напрямом не стала. Першою роботою стала компанія Avon, де вона працювала як б’юті-тренерка. Згодом вона почала викладати перукарське мистецтво в школі «Elite». 

Під час роботи в компанії, яка займається організацією навчальних курсів та майстер-класів у різних напрямках б’юті-індустрії, Світлана дізналась про такий напрям як перманентний макіяж. 

На початку 2010-х років перманентний макіяж тільки починав набирати обертів. Він був далеким від натурального вигляду, яким він став сьогодні. Але Світлана побачила в ньому великий потенціал. Вона невпинно навчалася, шукала своїх наставників, відвідувала семінари та міжнародні курси. 


З появою перших клієнтів Світлана не переставала навчатись і незабаром поїхала на курси підвищення кваліфікації. Міжнародний майстер-клас проводили лідери індустрії: Ірина Лосєва, Анна Богдан, Алла Рамська, Юліана Дружиніна.  

З накопиченням знань та досвіду прийшло й усвідомлення, що наступний крок, який пришвидшить та дозволить суттєво вирости професійно — це участь у змаганнях. 

Першим таким виходом з зони комфорту стала участь у XXII Чемпіонаті України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу. На чемпіонат приїхало понад 2000 досвідчених майстрів. Хоч тоді здобути перші місця не вдалось, це стало переломним моментом для кар’єри Світлани. Журі відзначили її роботу за чудову техніку виконання, винятково точну форму брів і відповідність образу моделі. Тоді ж вона отримала запрошення на Міжнародний чемпіонат PSI-2020 у Мілані. 

Щоб підготуватись до чемпіонату, Світлана відвідала кілька практичних майстер-класів, в тому числі курс підготовки до чемпіонату в Дніпрі від Наталі Масної — керівниці Permanent Style Ukraine і співорганізаторки змагання. 

На чемпіонаті змагались майстри з понад 20 країн. Не дивлячись на велику напругу, Світлана здобула перше місце в номінації «Комбінована техніка брів», та призові місця у категоріях «Кольорова стрілка з розтушовкою» та «Губи омбре». 

Авторська програма та дослідження психології брів


Після перемоги у престижному чемпіонаті, Світлана відкрила власну школу перманентного макіяжу. Багаторічний педагогічний досвід і глибоке розуміння естетики дозволили їй створити ефективні програми навчання як для початківців, так і для досвідчених майстрів.В її курсах гармонійно поєднані анатомія, психологія, сучасні техніки роботи з голками та натуральне відтворення текстури шкіри. 

Під час пандемії вдалось швидко переформатувати навчання в онлайн-формат, що збільшило кількість учнів, адже тепер не було географічної прив’язки до студії. До сьогодні її методики використовують майстри з різних країн, що підтверджує міжнародний вплив Світлани на розвиток індустрії.

Паралельно з випуском навчальної програми, Світлана продовжувала працювати з клієнтами, брати участь у семінарах та чемпіонатах як суддя або спікерка (IBV, WULOP). 

Допомога жінкам та нові шляхи розвитку


Ще одним із важливих напрямів її роботи стала допомога жінкам, які втратили волосся через онкологічні захворювання або алопецію. Безоплатно відновлюючи брови таким жінкам, Світлана дарує їм не лише новий вигляд, а й віру в себе. 

Індустрія краси не стоїть на місці, і з'являються не тільки нові техніки виконання, але й нові технології. Тому зараз у Світлани у планах відкрити студію, де клієнти зможуть підібрати бажаний образ на екрані, а саму процедуру буде виконувати робот. 

Головне