Чому ноутбук не бачить Wi-Fi?

Чому ноутбук не бачить Wi-Fi?

Сьогодні бездротовий інтернет необхідний більшості людей для роботи, отримання актуальної інформації, мультимедійних розваг. Тому, якщо лептоп не бачить мережі Wi-Fi, це спричиняє низку побутових незручностей. У таких ситуаціях користувачі прагнуть якнайшвидше знайти вирішення цієї проблеми. 

У цій статті ми розповімо, як можна легко впоратися із цією проблемою, якщо вона не пов'язана зі зламом мережного обладнання на стороні користувача або відсутністю Wi-Fi-сигналу від оператора зв'язку. До речі, ви завжди можете придбати ноутбуки у Цитрусі.

Сценарій №1: ноутбук не бачить жодної мережі Wi-Fi

Якщо ви мешкаєте в багатоповерховому будинку, джерела сигналу неподалік мають бути обов'язково. Поруч із вами проживають сотні сусідів, відповідно, хоча б у кількох із них у квартирі має бути роутер. 

Читачам, які мешкають у приватних будинках, для перевірки можливості виявлення ноутбуком точки доступу, слід спробувати роздати інтернет зі смартфона. Якщо Wi-Fi служба продовжує видавати повідомлення «Немає доступних підключень», потрібно спробувати такі варіанти рішення:

  1. Автоматичне налаштування WLAN. Натиснувши правою кнопкою миші на іконці «Мій комп'ютер», виберіть опцію «Керування». Далі в меню «Служби та програми» вибираємо «Служби» (Services). У списку, де служби розташовані в алфавітному порядку, знаходимо «Автоналаштування WLAN» (у версіях Windows 7 і старше вона називається «Служба автоматичного налаштування WLAN») і натискаємо на її назві ПКМ. На вкладці «Властивості» потрібно встановити прапорець навпроти варіанта «Автоматичне підключення», а потім перезавантажити систему.
  2. Перевіряє працездатність модуля бездротового зв'язку. Він може бути вимкнений випадковим натисканням комбінації клавіш (наприклад, у лептопах Asus Fn+F2) або був активований «Режим польоту». У Windows 10 стан адаптера Wi-Fi можна визначити із допомогою піктограм на панелі швидкого доступу.
    Перевірка актуальності драйверів. У диспетчері пристроїв знаходимо розділ «Мережні адаптери» — «Бездротові». Якщо навпроти пристрою стоїть значок жовтого знака оклику, значить драйвера потрібно оновити або перевстановити. Якщо проблеми виникли після оновлення драйверів, виберіть опцію «Відкатити».
  3. Якщо після виконання описаних вище дій мережі все одно не виявляються, то справа в несправності апаратної частини.

Сценарій №2: ноутбук не бачить конкретну точку доступу

Якщо лептоп «не бачить» саме ваш роутер, то проблема в його налаштуваннях. У цьому випадку потрібно зайти в меню налаштувань, набравши в адресному рядку браузера IP або вебсайт, індивідуальний для кожного виробника. На наступному етапі потрібно ввести дані доступу, якщо ви забули логін або пароль, скиньте налаштування маршрутизатора. Для цього потрібно натиснути та утримувати кнопку перезапуску приблизно 20 секунд.

Якщо описані вище способи не допомогли вирішити проблему, можна спробувати послідовно змінити протокол шифрування і канал зв'язку.

Головне