У КМІС провели опитування щодо рівня життя українців: результати вражають

У КМІС провели опитування щодо рівня життя українців: результати вражають

Оцінка населенням свого добробуту майже не змінилася після російського вторгнення і тримається на приблизно однаковому рівні.

Про це повідомляють оприлюднені дані опитування КМІС. 

Частка респондентів з дуже низьким рівнем фінансового становища становила 9% перед вторгненням, а станом на травень 2023 року становить 7%.

"Утім, потрібно враховувати, що зараз ще є 33% респондентів з "низьким" добробутом, тобто загалом наразі в Україні 39% мають "дуже низький" або "низький" добробут (перед вторгненням аналогічний показник становив 41%)", — зазначили соціологи.

Частка людей з "середнім" добробутом в період між лютим 2022 року і травнем 2023 року була досить стабільною - на рівні 35-36%.

Частка людей з "високим" добробутом становила 22% перед вторгненням, після вторгнення знизилася до 16-17%. Станом на травень 2023 року вона повернулася до рівня 23%.

"Попри об’єктивне зниження доходів двох третин населення України самооцінки добробуту майже не змінилися, бо запити людей під час війни суттєво знизилися вони частіше задовольняються тим, що мають, і вважають, що їм вистачає на їжу чи одяг навіть за істотного зниження доходів", - зазначили у КМІС.

Опитування було проведено з 26 травня по 5 червня 2023 року серед 2013 респондентів. Українці з територій окупованих росією, а також громадяни, що виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року — участі в опитуванні не брали.


Як писав “Ми – Україна” раніше, на тимчасово окупованих територіях Луганської області окупанти переобладнали дитячі оздоровчі табори на військові госпіталі.

Головне