Помідори та цибуля здорожчають точно: в аграрній раді дали прогноз цін на продукти

Зростання цін на продукти, яке відбувалось упродовж всього 2022 року, триватиме і цьогоріч. Вже зараз українці спостерігають продовження здорожчання овочів.

Про це в ефірі “Ми-Україна” розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

“Вже сьогодні ми спостерігаємо певний ріст цін на овочі…На прикладі томатів бачимо, що у порівнянні з лютим вони піднялися ще на 18%, а з минулим роком стали вдвічі дорожчими. І плюс у цій ситуації імпорт припиняється з території Туреччини до квітня, а попит на томати він існує”, – зазначив він.

А щодо цибулі, то ситуація з нею також непроста. Її вирощували на Херсонщині, а зараз перед фермерами стоїть питання як засіяти поля, які були заміновані російськими окупантами.

Нагадаємо, торік ріст цін на продукти в Україні в середньому склав 34-35%.

За даними Держстату, за минулий рік – з грудня 2021 по грудень 2022 року – найсуттєвіше зросли в ціні яйця (на 76,6%), фрукти (73,8%) та овочі (51,8%). Істотно змінилась і ціна на рибу та морепродукти (на 45,8%), цукор ( на 31%), хліб (30,3%), олію (28,9%), а також макарони (27,9%). 

Як писав “Ми-Україна” раніше, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що місто Бахмут має більше символічне значення, ніж оперативне. Його падіння не обов’язково означатиме, що Кремль відновив динаміку своїх військових зусиль. Він також додав, що не береться прогнозувати, чи буде Бахмут захоплений російськими військами, або коли саме це може статися.

Головне

Угорський голова Міністерства закордонних справ Петер Сіярто укотре заявив про необхідність припинення вогню в Україні та негайні переговори про встановлення миру. У коментарі AP він пояснив, що його заклик щодо…

Генеральний штаб Північної Македонії висловився на підтримку рішення щодо передачі Україні ударних гвинтокрилів. Йдеться про вертольоти Мі-24, які неофіційно називають “Крокодилами”. Тепер це рішення має розглянути уряд країни. Це відбудеться…