Обстріли не зашкодять: резерви нафти та газу в Україні планують зберігати в підземних сховищах

Обстріли не зашкодять: резерви нафти та газу в Україні планують зберігати в підземних сховищах

Кабінет Міністрів України збирається затвердити перелік підземних споруд, де будуть зберігатися енергетичні ресурси. Усі вони будуть недосяжні для ворожих обстрілів.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду. За його словами, одне зі стратегічних завдань Кабміну - максимальне накопичення та ефективне збереження резервів як у воєнний час, так і в довгостроковій перспективі. Зокрема, мова йде про енергетичні ресурси.

"Сьогодні затверджуємо перелік підземних споруд, де будуть зберігатися акумульовані нафта, газ, інші речовини та матеріали. Це дозволить нам облаштувати та підтримувати в належному стані надійні сховища, недосяжні для ворога та для інших загроз", - заявив Шмигаль.

При цьому у квітні Оператор газосховищ України "Укртрансгаз" розпочав новий сезон закачування газу в підземні сховища (ПСГ).

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов розповів, що деякі країни Європи продовжують купувати у росії нафту та нафтопродукти. Відповідаючи на питання, які країни наразі найбільше зацікавлені у співпраці з росією щодо нафти або економічного розвитку, Милованов заявив, що це Індія, Китай та Туреччина. Крім того, він висловив думку, що цивілізований світ може дешево купувати російську нафту, а кошти від її продажу спрямувати на відбудову України та відшкодування втрат, завданих російською агресією.

Також “Укрнафта” готує техніко-економічне обґрунтування та пропозицію щодо наявних обсягів нафтошламів. Вони накопичилися в межах одного з її підрозділів на заході України. Директор компанії Сергій Корецький розповів, що “Укрнафта” вирішила сфокусувати увагу на цій екологічній проблемі, яка не вирішується вже десятками років.

Головне