Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна планує обговорити питання військової допомоги під час переговорів із Південною Кореєю. Раніше обидві сторони дотримувалися “дуже обережної” позиції щодо двосторонньої взаємодії.
Про це очільник держави повідомив в інтерв’ю південнокорейському телеканалу KBS.
“Наш запит буде дуже детальним. Він буде разом із моїм представником, який приїде до Південної Кореї найближчим часом. І ми будемо говорити про зброю. Я не знаю, що мені відповість Південна Корея, але ми б дуже хотіли, щоб нам допомогли - з артилерією, ППО та деякими ще неофіційними важливими речами”, - прокоментував президент.
Він підкреслив, що раніше Україна та Південна Корея не мали достатньої співпраці щодо питання військової допомоги. Однак тепер, коли Північна Корея офіційно підтримує рф у війні проти України, ситуація змінюється.
За його словами, у сьогоденних реаліях на полі бою та в тилу ворога Україна хоче обговорити питання оборонно-промислового комплексу.
“Це абсолютно справедливо - КНДР допомагає артилерією та ракетами росії. Думаю, це у ваших же інтересах, щоб ми були посилені допомогою вашої країни”, — додав Зеленський.
Президент зауважив, що поки не має інформації, з якими пропозиціями приїде до Києва обіцяна група аналізу із Південної Кореї, зазначивши, що сторони “безумовно” обміняються необхідною інформацією.
“У нас хороші відносини з президентом Південної Кореї ми чекаємо на відповідну групу. Південна Корея підкреслила що відправить до нас фахівців, ми будемо раді їх бачити. Ми безумовно обміняємось тими даними які є в нас. Я вважаю, це важливо, і це виклик вашому регіону також, бо той досвід, який отримає Північна Корея під час війни, всі отримують досвід від війни, в якій вони беруть участь. Точно цей досвід буде грати не за вас, а проти вас і точно буде грати проти миру і заради війни, бо амбіції лідера Північної Кореї нам абсолютно зрозумілі”, - додав він.
Також в інтерв'ю Зеленський чітко підкреслив, що полоненими північнокорейськими солдатами будуть нарощувати обмінний фонд - це єдиний формат для полонених війни, виконуючи міжнародне право.
“Для нас дуже важливо зберігати їм життя, для нас дуже важливо поважати міжнародне право і не катувати полонених, я це спеціально підкреслюю. Бо в порівнянні з російською армією, яка катувала наших хлопців полонених, ми цього не робимо. І найголовніше для нас - це нарощувати обмінний фонд, тому північнокорейських військових ми будемо готові обмінювати на українців”, - пояснив президент.
Як писав “Ми-Україна” раніше, постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що армія КНДР приєднається до війни проти України у листопаді.