З димаря над Сикстинською капелою піднявся чорний дим: що це означає

З димаря над Сикстинською капелою піднявся чорний дим: що це означає

Із димаря Сікстинської капели вийшов чорний дим - це ознака того, що на першому голосуванні кардинали не змогли обрати нового Папу Римського.

Про це повідомляє AP.

Дим з’явився близько 21:00 за місцевим часом у середу, після завершення першого дня роботи конклаву. Участь у ньому беруть 133 кардинали, які раніше урочисто зайшли до капели, присягнули на збереженні таємниці й розпочали процедуру виборів нового очільника Католицької церкви, який змінить Папу Франциска.

Оскільки жоден з кандидатів не здобув необхідних двох третин голосів (мінімум 89), засідання конклаву було завершене. Кардинали вирушили на ніч до своїх резиденцій, перебуваючи в умовах ізоляції. Голосування продовжиться у зранку, 8 травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як обирають Папу Римського: що таке конклав та як він проходить

Папські конклави

 

  • найдовший конклав в історії тривав майже три роки (1006 днів) з 1268 по 1271 рік, коли обирали наступника Папи Климента IV;
  • найшвидшим конклавом, який дотримувався правила 10-денного очікування, вважається обрання Папи Юлія II у 1503 році - всього за кілька годин;
  • перший конклав у Сикстинській капелі під розписаним Мікеланджело склепінням відбувся в 1492 році;
  • Папою не обов'язково має бути кардинал, хоча останній раз некардинала (Урбана VI) обирали ще у 1378 році.

 

У цьогорічному конклаві візьмуть участь 135 кардиналів-виборців з 71 країни світу, у тому числі 10 зі США. Більшість із них, а саме 108, були призначені Папою Франциском протягом його 12-річного понтифікату.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, президент США Дональд Трамп заявив, що ситуація навколо війни в Україні наближається до етапу, коли необхідно ухвалювати конкретні рішення.

Головне

9 травня у Львові відбудеться захід на рівні голів МЗС, де буде виражена політична підтримка створення спецтрибуналу, який судитиме близько 20 найвищих посадовців трьох країн-агресорок