Грошове забезпечення не нараховується військовослужбовцям, які добровільно здались у полон.
Про це розповіла старший офіцер відділу грошового забезпечення Департаменту соціального захисту МОУ Оксана Лєконцева.
За її словами, грошове забезпечення зберігається за військовослужбовцем і нараховується щомісяця з моменту його захоплення в полон, зникнення безвісти чи інтернування, але тільки за умови, що полон не був добровільним. У разі, якщо виявлено факт добровільної здачі, виплати припиняються.
“Це підтверджується актом службового розслідування. Йдеться не про сам хід подій, а про результат, який має юридичну силу”, - наголосила Лєконцева.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Контракт 60 років+, допомога в разі загибелі та перегляд грошового забезпечення: які зміни готують
Також грошове забезпечення не виплачують особам, які мають право на частку виплат військового, якщо вони є громадянами держав-агресорів (рф, Білорусь), проживають на тимчасово окупованих територіях або були засуджені за колабораціонізм чи пособництво ворогові.
Нагадаємо, законодавчі зміни, ухвалені 16 липня, встановлюють право на отримання одноразової грошової допомоги у розмірі 15 мільйонів гривень у разі загибелі військовослужбовця в полоні.
Як писав “Ми-Україна” раніше, Міністерство оборони України пояснило, як виплачують гроші у випадках, коли військовий потрапив у полон або зник безвісти.