Вибух прогримів на півночі Косова 29 листопада ввечері. Він пошкодив водний канал, що забезпечує роботу двох головних вугільних електростанцій країни, пише Reuters.
Прем'єр-міністр частково визнаної країни Альбін Курті звинуватив у нападі Сербію, назвавши інцидент "професійно організованою терористичною атакою".
Пошкоджений вибухом канал постачає воду для систем охолодження електростанцій, які виробляють більшу частину електроенергії Косова. Інцидент стався поблизу міста Зубин-Поток. Місцеві ЗМІ показали фото зруйнованої частини каналу та протікаючої води. Водопостачання довелося тимчасово припинити для якнайшвидшого усунення пошкоджень.
Курті зауважив, що у разі, якщо пошкодження не вдасться усунути до ранку суботи, значна частина країни може залишитися без світла.
У водопровідній компанії Ibar-Lepenci розповіли, що вибухівку було кинуто в канал, внаслідок чого пошкоджено стіну мосту. Канал також постачає питну воду до столиці Приштини.
Посол ЄС в Косові Айво Орав засудив напад, зазначивши, що значна частина країни вже залишилася без водопостачання.
Як відомо, інцидент стався на тлі етнічної напруженості між двома балканськими країнами. Того ж дня, коли стався вибух, поліція Косова посилила заходи безпеки після двох нападів із застосуванням гранат на поліцейський відділок та будівлю муніципалітету. Обидві події стались в районі проживання етнічних сербів.
Сербія поки що обвинувачення не коментувала . Reuters пише, що зараз немає безпосередніх доказів причетності Белграда до інциденту. Також не надходило повідомлень про постраждалих внаслідок вибуху.
Напруженість між країнами зберігається з 2008 року, коли Косово проголосило незалежність. Особливо складна ситуація на півночі, де сербська меншина відмовляється визнавати державність країни і далі вважає Белград своєю столицею.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у жовтні президент Сербії Александар Вучич вперше за два з половиною роки поспілкувався з російським диктатором Володимиром Путіним.