Велика Британія заборонила імпорт м'яса та молочних продуктів з Угорщини і Словаччини через ящур

Велика Британія заборонила імпорт м'яса та молочних продуктів з Угорщини і Словаччини через ящур

Британська влада запровадила заборону на імпорт м'яса та молочної продукції з Угорщини та Словаччини після підтвердження випадку ящуру на фермі великої рогатої худоби на кордоні між цими країнами. Про це повідомляє видання Politico.

Угорські ветеринарні служби виявили спалах ящуру на фермі з поголів'ям приблизно 1400 тварин, що розташована в прикордонному з Словаччиною регіоні. Це перший випадок цієї небезпечної хвороби в Угорщині за останні 50 років, що викликало серйозне занепокоєння європейських регуляторів.

"Ми діємо рішуче і превентивно для захисту британського тваринництва від потенційних загроз", — заявив міністр сільського господарства Великої Британії Даніель Зейхнер. За його словами, Лондон "без вагань" готовий розширити список країн, на які поширюватимуться обмеження, якщо хвороба продовжить поширюватися Європою.

Згідно з ухваленими заходами, до Великої Британії заборонено ввозити:

  • Живу велику рогату худобу, свиней, овець, кіз;
  • Недомашніх жуйних тварин, зокрема оленів;
  • Свіже м'ясо від цих видів тварин;
  • Необроблені молочні продукти.

Крім того, з неділі набуває чинності заборона для приватних осіб привозити м'ясні та молочні продукти з Угорщини та Словаччини під час подорожей до Великої Британії.

Варто зазначити, що це вже друга подібна заборона, запроваджена британським урядом за останні місяці. Раніше, у січні цього року, аналогічні обмеження були накладені на імпорт продукції з Німеччини після виявлення там спалаху ящуру. Наразі невідомо, чи пов'язані між собою ці випадки.

Британська влада особливо обережно ставиться до загрози ящуру, пам'ятаючи катастрофічні наслідки епідемії 2001 року, яка завдала країні збитків у розмірі 14,7 мільярда фунтів стерлінгів (близько 17 мільярдів доларів за нинішнім курсом). Тоді постраждали понад 2000 ферм, і було примусово забито понад 6 мільйонів тварин для зупинення поширення хвороби.

Як писали "Ми-Україна" раніше, закарпатська митниця зафіксувала порушення митного законодавства на посту "Тиса" на кордоні з Угорщиною. Під час перевірки двох вантажівок з Італії виявлено значні розбіжності в задекларованій та фактичній вазі та вартості овочевої продукції.

Головне