Велика Британія вирішила передати архіпелаг Чагос в Індійському океані під контроль Маврикію, завершивши суперечку, що тривала понад півстоліття.
Про це повідомляє уряд Британії 3 жовтня.
Досягнута угода з Маврикієм передбачає передачу йому архіпелагу, включаючи стратегічно важливий атол Дієго-Гарсія, де розташована військова база, спільно використовувана Британією та США. База залишається під британсько-американським контролем щонайменше на 99 років, оскільки вона відіграє ключову роль для регіональної стабільності та міжнародної безпеки.
За цією угодою, Маврикій отримає право реалізовувати програму переселення на інших атолах архіпелагу. Британія надасть фінансову та іншу допомогу корінному населенню, яке раніше було виселено, а також Маврикію на час функціонування бази на Дієго-Гарсія.
Британський уряд зазначає, що цей договір допоможе "виправити історичну несправедливість" і засвідчить прагнення обох країн підтримувати добробут корінного населення.
Маврикій протягом багатьох років намагався повернути архіпелаг, який Велика Британія отримала від Франції за Паризьким договором 1814 року. У 1971 році, на вимогу США, Британія виселила корінних мешканців з Дієго-Гарсія, що стало одним з найсуперечливіших моментів британської колоніальної історії.
У травні 2019 року Генеральна асамблея ООН переважною більшістю голосів (116 проти шести) ухвалила резолюцію (яка не є обов'язковою до виконання), що закликає Велику Британію відмовитися від контролю над островами Чагос.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, у Німеччині заарештували 15-річного підлітка за звинуваченням у плануванні нападів на євреїв.