З початку 2025 року в Україні спостерігається тривожна тенденція — збільшення кількості підозр на ботулізм. За даними Центру громадського здоров'я, до медичних закладів з підозрою на це небезпечне захворювання вже звернулися 26 осіб, у 25 з яких діагноз підтвердився.
Особливе занепокоєння викликає той факт, що більш ніж половина випадків — 15 звернень — припала лише на квітень місяць. Медики пов'язують таке зростання з сезонним потеплінням.
Згідно з інформацією ЦГЗ, основними причинами захворювання стали продукти домашнього виготовлення: м'ясні вироби та риба, що були приготовлені з порушенням технологічних норм.
Ботулізм — це гостре харчове отруєння, яке може мати летальні наслідки. Воно виникає внаслідок потрапляння в організм токсину, який утворюється в неправильно приготовлених продуктах. Найбільш небезпечними є домашні консерви (м'ясні та овочеві), в'ялена або копчена риба, паштети та ковбаси.
Симптоми захворювання проявляються через 12-36 годин після зараження і включають м'язову слабкість, проблеми з диханням, виражену сухість у роті та порушення зору (відчуття "туману" або "сітки" перед очима, двоїння в очах).
У Центрі громадського здоров'я запевнили, що всі області України забезпечені необхідними запасами протиботулінічної сироватки для надання медичної допомоги. Водночас фахівці закликають громадян бути обережними з домашніми харчовими продуктами, особливо паштетами, ковбасами та в'яленою рибою.
Як писали "Ми-Україна" раніше, Китай заявив, що інфекційне захворювання COVID-19 з'явилося у США раніше, ніж було офіційно визнано, та звинуватив Вашингтон у "перекладанні провини". Документ із відповідним обвинуваченням опублікувала Комуністична партія КНР