В Китаї випробували неядерну водневу бомбу: нова зброя швидко розплавлює алюміній

В Китаї випробували неядерну водневу бомбу: нова зброя швидко розплавлює алюміній

У Китаї успішно провели детонацію водневої бомби, яка не містить ядерних компонентів. Розробка належить фахівцям Науково-дослідного інституту Китайської державної суднобудівної корпорації (CSSC)

Про це повідомляє South China Morning Post.

Основу нової вибухівки становить гідрид магнію – речовина, яка дозволила створити вогняну кулю з температурою понад 1000°C. Детонація нової бомби може призвести до швидкого розплавлення алюмінієвих конструкцій. Вогонь після вибуху двокілограмової бомби, зберігався понад дві секунди – у 15 разів довше, ніж при аналогічному вибуху тротилу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іран готовий прийняти обмеження щодо збагачення урану після гарантій США

"Вибухи водню спалахують з мінімальною енергією запалювання, мають широкий діапазон вибуху і вивільняють полум'я, яке швидко виривається назовні та широко розповсюджується", – розповіли у команді дослідників CSSC.

За словами ЗМІ, Китай також досліджує й інші можливості застосування твердого водню, в тому числі у підводних човнах і системах живлення БпЛА з тривалим польотом.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Польща розглядає два шляхи ядерного захисту від рф – через партнерство з Францією та участь у програмі ядерного обміну США. 

Головне