В Австрії викрили російську дезінформаційну кампанію проти України

В Австрії викрили російську дезінформаційну кампанію проти України

Слідчі з Управління державної охорони та розвідки (DSN) Австрії, розслідуючи звинувачення у шпигунстві проти громадянки Болгарії, викрили масштабну російську кампанію з дезінформації в країні.

Про це йдеться у заяві МВС Австрії.

Жінку підозрюють у шпигунстві на користь росії та у ключовій ролі в координації контрольованої з рф дезінформаційної операції. Ця прихована кампанія була спрямована на маніпулювання громадською та політичною думкою, завдаючи шкоди Україні та сприяючи інтересам росії.

Державний секретар Йорг Ляйхтфрід заявив, що поширення неправдивих наративів, фейкових новин і маніпулятивного контенту підриває довіру до інституцій і ставить під загрозу соціальну згуртованість.

“Ми не повинні дозволити, щоб формування політичної та громадської думки контролювалося ззовні. Ми, австрійці, вважаємо за краще формувати власні думки”, - додав він.

DSN стало відомо про цю розвідувальну операцію завдяки аналізу пристроїв зберігання даних, які були проведені під час обшуку у будинку підозрюваної болгарки в грудні минулого року.

Правоохоронці заявили, що одразу розпочаті розслідування показали, що осередок, який працював на російську спецслужбу, активізувався лише через кілька тижнів після початку російської агресії проти України. На початку 2022 року група запланувала широку дезінформаційну кампанію в німецькомовних країнах, зосередившись на Австрії.

“Я особливу подяку висловлюю слідчим DSN, які невтомно працюють, щоб захистити нашу демократію та соціальний мир. Виявлення та аналіз загроз, пов’язаних з дезінформацією, і розшифровка їх джерел є важливою частиною цього”, – сказав Ляйхтфрід.

Він додав, що  їхній досвід є ключовим фактором в освіті громадськості та захисті її від маніпулятивного контенту.

“Враховуючи глобальну ситуацію з безпекою та загрози нашій свободі, захисні можливості DSN повинні бути розширені”, - заявив секретар.

Дезінформація на шкоду Україні

 

В заяві йдеться, що пряма мета цього дезінформаційного осередку полягала в тому, щоб в умовах війни шляхом цілеспрямованих дій негативно вплинути на громадську думку проти України та президента Володимира Зеленського і породити проросійські настрої.

За даними слідства, щоб досягти цього, вони вдалися до діяльності в медіа, в інтернеті, а також офлайн діяльності, наприклад, за допомогою наклейок або графіті. Візуальне та змістове оформлення цих графіті покликане створити враження, що авторами та ініціаторами є проукраїнські активісти.

Осередок, контрольований з росії – підозрювана зізналася

 

Слідство провело аналіз конфіскованих пристроїв зберігання даних підозрюваної болгарки та виявило детальне планування на основі повідомлень чату з росії. 

За поточною інформацією, підозрювана була контактною особою розвідки та отримувала повідомлення з матеріалами, що стосуються діяльності. Ймовірно, російські спецслужби також доручили їм розповсюдити цей контент у Німеччині та Австрії.

Шпигунка фіксувала скоєні дії, документи та вказівки та передавала спільникам, які проживали в росії та Великій Британії. 

Дезінформація, як засіб гібридної війни

 

росія використовує цілеспрямовані дезінформаційні кампанії з початку загарбницької війни проти України. Метою поширення неправдивої інформації є маніпулювання громадською думкою на шкоду Україні. Розміщення пропагандистських матеріалів у символічних місцях, таких як меморіали чи пам’ятники з єврейськими чи російськими зв’язками, має на меті посіяти сумніви щодо демократичних цінностей України. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, агент ФСБ, який коригував російські удари по Чернігову, отримав 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Головне