Уряд повернув історичні кримськотатарські назви 22 об'єктам в окупованому Криму

Уряд повернув історичні кримськотатарські назви 22 об'єктам в окупованому Криму

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про перейменування 22 географічних об'єктів на території тимчасово окупованого Криму. Більшість локацій отримали свої історичні кримськотатарські назви, повідомляє представництво президента України в АР Крим. Про це йдеться на сайті представництва президента Україну в Криму. 

Рішення прийняте в рамках закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

До розробки документа долучилися представництво президента в Криму, Український інститут національної пам'яті та Меджліс кримськотатарського народу.

Серед ключових змін – перейменування залізничних станцій Красноперекопськ на Яни Капу, Кіровське на Іслям-Терек, Краснопартизанськ на Борангар. Також змінено назви природних об'єктів: річка Воронцівка стала Кучук-Чатирлик, Червоний камінь – Кизил-Таш, а Кутузовський фонтан перейменовано на джерело Сюнгу-Су.

"Деколонізація топоніміки є важливою частиною української політики пам'яті та безпосередньо пов'язана із забезпеченням прав корінних народів України", – наголосили у представництві президента в Криму.

Значних змін зазнала і водна інфраструктура півострова – Красногвардійський канал перейменовано на Курманський канал, а його відгалуження отримало назву Курманське.

Усі перейменування спрямовані на відновлення історичної справедливості та збереження культурної спадщини кримськотатарського народу.

Як писали "Ми-Україна" раніше, Ізюмська міська влада повідомила про 22 неідентифіковані тіла, виявлені в масовому похованні на Харківщині. Станом на січень 2025 року ці жертви досі залишаються невпізнаними через відсутність інформації про їхніх родичів чи знайомих.

Головне