Українські рятувальники продовжують допомагати Туреччині впоратись з наслідками землетрусу, який стався 6 лютого. 87 співробітників Держслужби з надзвичайних ситуацій від початку робіт обстежили загалом 438 будівель та споруд.
Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів на прямому включенні з Туреччини прес-офіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.
Він зазначив, що команді з України вдалось деблокувати тіла 55 загиблих з-під завалів, з них дев'ятеро дітей. За час роботи українські рятувальники визволили з кам'яного полону одну людину. Це сталося на дев'ятий день після землетрусу. Їм у цьому допоміг собака на прізвисько Ніндзя.
"З початку робіт врятовано одну людину, це саме та жінка, яку ми знайшли в секторі “Р”. Сталося це під час розбирання завалів. Нас попросили турецькі волонтери обладнання, ми обладнання своє не роздаємо, тому просто пішли на місце. Треба було відкусити арматуру і ми почули звуки, схожі на стогін. Відразу випустили кінолога, собачка у нас, Ніндзя, стала на те місце, де потенційно може перебувати людина, і там ми почали розбирати завали і знайшли жінку. Її передали лікарям", - розповів Хорунжий.
Нагадаємо, ВООЗ назвала землетруси в Туреччині та Сирії найсильнішим стихійним лихом у регіоні за останнє століття. Внаслідок землетрусів у регіоні загинуло понад 36 000 осіб, також щонайменше 26 мільйонів осіб в обох країнах потребують гуманітарної допомоги. Організація звернулася із запитом на суму 43 мільйони доларів для підтримки заходів реагування на землетрус.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в Раді національної безпеки та оборони розповіли, як ворог змінив тактику ведення бою. Нічні обстріли свідчать про те, що окупанти намагаються покращити ситуацію на фронті у свій бік.
16 лютого уночі російське окупаційне військо здійснило черговий масований ракетний удар по Україні. В цілому по мирних містах країни ворог запустив 32 ракети, серед яких і 12 одиниць Х-22, які нині наші захисники збивати не можуть.