Україна розробила механізм повернення дітей з росії, - Лубінець

Україна розробила механізм повернення дітей з росії, - Лубінець

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Україна наразі розробила механізм повернення дітей з росії.

Про це омбудсмен розповів під час Ялтинської європейської стратегії (YES). Як зазначається, цей механізм містить наступні етапи:

  • Розробка механізму отримання списків дітей.
  • Верифікація та оновлення даних.
  • Документування фактів злочинів та виявлення нових обставин.
  • Психологічна реабілітація дітей після повернення.
  • Створення спеціального центру для реабілітації.
  • Відкриття гуманітарних коридорів.

"Всі ці кроки здійснюються з метою забезпечення безпечного повернення українських дітей", - додав Лубінець.

Нагадаємо, Україні 8 вересня вдалося повернути додому дев’ять українських дітей. 

“Історії цих дітей — вражають. Я неодноразово наголошував, що кожне повернення, як спецоперація. Адже долі дітей різні, але кожному з них довелося пройти через випробування”, — написав Лубінець.

Омбудсмен зазначив, що до України зокрема повернулись двоє дітей, які довгий час перебували на тимчасово окупованих територіях. Крім того, вдалося повернути хлопця, якого росіяни звинуватили у підриві моста, місяць тримали у в’язниці та допитували, а потім змусили пройти процедуру фільтрації.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, повертати в Україну викрадених росією дітей допомагає розголос, заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. За його словами, раніше завдяки розголосу з рф вдалося повернути дівчинку, яку окупанти тривалий час не віддавали. При цьому український омбудсмен наголосив, що на жаль таких випадків дуже мало. 

Головне