Україна та ЄС досягли домовленості про оновлення угоди про вільну торгівлю

Україна та ЄС досягли домовленості про оновлення угоди про вільну торгівлю

Україна і Європейський Союз домовилися про оновлення угоди про вільну торгівлю, що дозволить зберегти обсяги торгівлі, досягнуті під час дії автономних торгівельних преференцій. Про це повідомив заступник міністра економіки Тарас Качка у Facebook.

За словами Качки, 6 червня Україна опинилася в умовах торгівлі, які діяли у 2021 році. Протягом чотирьох тижнів переговорів сторони детально обговорили умови торгівлі всіх аграрних товарів та досягли позитивного результату.

З 40 торгівельних квот п'ять було повністю лібералізовано, у чотирьох квотах лібералізовано окремі товари, а чотири квоти перекомпоновано. Значну частину квот було суттєво збільшено порівняно з показниками 2021 року.

Найбільших змін зазнали квоти на мед, які збільшилися на 583,3% від рівня 2021 року, цукор та оброблений крохмаль - по 500%. Також істотно зросли квоти на зернові оброблені іншим чином - на 435,8%, висівки, лузга та залишки - на 386%, сухе молоко - на 308%.

Помітне збільшення отримали квоти на яйця - на 300%, солод, оброблені томати та перероблені цукрові продукти - по 250%, крохмалі - на 244%, вершкове масло - на 233,3%. Квоти на овес зросли на 192,5%, кукурудзу - на 153%, м'ясо птиці - на 133,3%, пшеницю - на 130%.

Качка зазначив, що 21 з 34 квот має обсяг більший за максимум за час дії преференцій, ще у трьох квотах обсяг перевищує експорт 2024 року. Шість квот мають менший обсяг за рівень 2024 року, але умови торгівлі дозволяють підтримувати обсяги експорту. Лише для трьох товарів обсяги менші за часи преференцій, але негативний вплив було мінімізовано.

Наступний перегляд угоди в бік подальшої лібералізації заплановано на 2028 рік.

Як писали "Ми-Україна" раніше, президент України Володимир Зеленський у зверненні підбив підсумки одного з найскладніших днів - росіяни завдали понад 500 ворожих ударів дронами і ракетами, частину з яких вдалося збити.

Головне