Україна продовжує працювати над енергетичною стійкістю та незалежністю - Шмигаль

Україна продовжує працювати над енергетичною стійкістю та незалежністю - Шмигаль

Уряд України продовжує активно працювати над посиленням енергетичної стійкості та незалежності країни, зокрема через розвиток розподіленої генерації та лібералізацію підключення приватної генерації до мереж.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він розповів, що провели нараду з представниками Міненерго, Мінфіну, Мінрозвитку, Офісу Президента та державних енергетичних компаній.

За словами Шмигаля, на кінець 2024 року в Україні було введено 967 МВт розподіленої генерації, а ще 109 МВт додано від початку 2025 року. Пріоритетом у розвитку енергетики є вітрова енергетика та системи накопичення енергії.

“Також завершена робота зі створення енергетичних паспортів регіонів. Допомагаємо містам з енергообладнанням: в регіони вже поставлено 468 когенераційних установок та 284 блочно-модульних котельні загальною потужністю понад 1,4 ГВт. У пріоритеті — прифронтові регіони. Тривають роботи зі встановлення та введення обладнання в експлуатацію”, - розповів міністр.

Уряд також запустив програми пільгового кредитування для населення та бізнесу на встановлення енергетичного обладнання. Наразі надійшло 3,8 тисячі заявок на суму 81,7 мільярда гривень, і вже надано кредити на 14,1 мільярда гривень.

Шмигаль також повідомив про затвердження Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) позики для НАК “Нафтогаз” на закупівлю природного газу для двох наступних опалювальних сезонів на суму до 270 мільйонів євро, а також грантів від Уряду Норвегії на 140 мільйонів євро для накопичення запасів газу в ПСГ.

Прем'єр-міністр висловив вдячність партнерам за підтримку.

Як писав “Ми-Україна” раніше, президент України Володимир Зеленський повідомив, що відновлення ЗАЕС може зайняти до 2,5 років, і що президент США Дональд Трамп запропонував співпрацю в цьому питанні.

Головне