Вищі військові навчальні заклади України суттєво модернізують свої освітні програми, відповідаючи на сучасні виклики та потреби Збройних сил України. Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Запроваджується навчання за трьома новими напрямками, а також збільшується набір за найбільш затребуваними спеціальностями.
За інформацією Міністерства оборони України, військова освіта активно адаптується до вимог сучасного бою. Заступник міністра оборони, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник підкреслює, що сьогодні армії потрібні фахівці, які досконало володіють новітніми технологіями, особливо у сферах безпілотних систем та кібербезпеки.
"Ми оновлюємо навчальні програми, щоб готувати тих, хто забезпечить перевагу ЗСУ на полі бою: на суші, в небі, воді та в кіберпросторі", - наголошує Мельник.
Серед пріоритетних напрямків підготовки, які отримали значне розширення після початку повномасштабного вторгнення, виділяються:
- Комплексна підготовка операторів та техніків безпілотних авіаційних систем різних рівнів
- Спеціалісти з кібербезпеки та захисту інформації
- Фахівці з управління та обслуговування морських безекіпажних систем
Важливим кроком у розвитку військової освіти стане запровадження у 2025 році нових спеціальностей, орієнтованих на психологічну підтримку та фізичну реабілітацію військовослужбовців. Ці напрямки включатимуть психологічний супровід у військових підрозділах та на кораблях, а також програми з фізкультурно-спортивної реабілітації.
Попри активний розвиток технологічних спеціальностей, традиційні напрямки військової освіти зберігають свою актуальність. Затребуваними залишаються військові юристи, перекладачі, психологи, журналісти та фахівці з військової економіки.
Як писали "Ми-Україна" раніше, російські окупаційні війська протягом останньої доби, 5 лютого здійснили 396 удари по 9 населених пунктах Запорізької області.