Російське керівництво заявило, що не бачить підстав для обговорення можливості підписання мирного договору з Японією після 80 років від завершення Другої світової війни. Про це 8 квітня повідомив речник Кремля Дмитро Пєсков, пише Reuters.
Москва аргументувала своє рішення "недружньою позицією" Японії щодо росії.
"Ні, на даний момент жодних контактів з японською владою немає", - сказав Пєсков журналістам, відповідаючи на запитання про доповідь МЗС Японії.
У цьому документі зазначається, що Токіо як і раніше має намір підписати договір і сподівається повернути собі свої острови.
"Ви знаєте, що Японія поспішило повністю приєднатися до всіх недружніх і ворожих кроків щодо нашої країни", - зауважив Пєсков, маючи на увазі рішення країни приєднатися до західних санкцій проти росії через її війну в Україні.
Речник Кремля заявив, що з огляду на "реальний стан справ" та санкції Японії щодо Москви, "навряд чи можна говорити про можливість якихось переговорів".
Як відомо, росія і Японія так і не підписали мирний договір після завершення Другої світової. Війська СРСР взяли під контроль чотири острови біля японського Хоккайдо - відомі в росії як Курильські - наприкінці війни, і відтоді вони залишаються в руках Москви. Японія вважає, вони належать їй і називає їх своєю Північною територією.7 жовтня 2022 року Україна Україна заявила, що вказані острови належать Японії, а росія є окупантом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ялтинська конференція 1945 року: як 80 років тому закінчували Другу світову
Як писав "Ми-Україна" раніше, Японія готується до переговорів із США щодо запроваджених тарифних мит.