Туреччина домовляється з Китаєм про будівництво третьої АЕС

Туреччина домовляється з Китаєм про будівництво третьої АЕС

Туреччина домовляється з Китаєм про будівництво нової атомної електростанції, що може значно допомогти знизити імпорт нафти та газу, інформує Bloomberg.

“Китай має побудувати третю атомну електростанцію Туреччині. Першу на узбережжі Середземного моря будує росія, а друга знаходиться на стадії планування на узбережжі Чорного моря”, - йдеться в повідомленні. 

Відомо, що російський "Росатом" і південнокорейські компанії зацікавлені у будівництві другої станції.

Міністр енергетики Туреччини Алпарслан Байрактар ​​розповів, що після того, як китайські представники відвідали ймовірне місце будівництва станції біля кордонів з Болгарією та Грецією, переговори можуть завершитись "через кілька місяців".

Він додав, що будь-які розбіжності не становлять серйозної перешкоди: "Тож ми зможемо заповнити прогалини та незабаром укласти угоду з Китаєм щодо ядерної енергетичної програми".

Зазначається, що турецька економіка є найбільшою ненафтовою економікою Близького Сходу, яка розглядає атомну енергетику як ключову дію для зниження вартості імпорту енергії. 

“Торік країна витратила на імпорт енергії трохи менше ніж $80 млрд. Байрактар заявляє, що головною метою є збільшення потужності вироблення електроенергії від ядерної енергетики до 20 ГВт. Це майже в 4 рази більше за те, що може генерувати станція Akkuyu (яку будує "Росатом"). Але щоб це зробити, потрібна додаткова потужність 5 ГВт від малих модульних реакторів (SMR), сказав міністр”, - заявив міністр енергетики. 

Одним із способів розв'язання цього питання Туреччина розглядає купівлю ядерного реактора у США для поступового виведення вугілля.

"Ми хотіли б створити ширшу ядерну екосистему в Туреччині. Нам потрібна атомна енергетика для успішного енергетичного переходу до 2050 року, приблизно в той час, коли Туреччина очікує, що її економіка в $1 трлн буде нейтральною від вуглецю", - наголосив Байрактар.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше,

Головне