Перший відомий позов проти мит президента Дональда Трампа подала організація New Liberties Civil Alliance від імені підприємиці з Флориди Емілі Лей - власниці бізнесу з виробництва канцтоварів. Вона стверджує, що президент "незаконно" перевищив свої повноваження щодо запровадження мит.
Як пише Independent, позов проти Трампа та його адміністрації було подано до федерального суду Пенсаколи, штат Флорида.
"Ці незаконно введені мита завдають шкоди американському бізнесу, американським робочим місцям і американським споживачам і стануть кінцем багатьох американських мрій", - заявила Лей.
Її позов конкретно спрямований проти 20%-го мита Трампа на товари з Китаю, яке він увів на початку минулого місяця. Малий бізнес Лей у Флориді закуповує продукцію з Китаю для продажу, включаючи щоденники та планувальники.
В позові оскаржується застосування Трампом "Закону про надзвичайні міжнародні економічні повноваження" від 1977 року (IEEPA), який вимагає проведення ґрунтовних розслідувань перед введенням санкцій. Президент США використав торгівлю опіоїдами з Китаю як причину для запровадження "надзвичайних" мит проти країни.
Позивачка стверджує, що Трамп не довів, що його дії "необхідні" або спрямовані на вирішення НС з незаконним обігом наркотиків.
"Закон уповноважує президентів вводити санкції як швидку відповідь на міжнародні надзвичайні ситуації. Він не дозволяє президенту вводити тарифи для американського народу... Президенти можуть вводити тарифи лише з дозволу Конгресу... За майже 50-річну історію IEEPA жоден попередній президент не використовував його для введення мит. Що не дивно, оскільки в законі навіть не згадуються мита, і в ньому не говориться нічого, що уповноважувало б президентів оподатковувати американських громадян", - вказано у позові.
Власниця Simplified зазначила, що її компанія раніше намагалася використовувати американське виробництво, але це виявилося надто дорогим. Вона додала, що сплата мит забере кошти, які "могли б бути використані для виплати зарплат, фінансування росту та вливання в громади". Тепер ці кошти натомість змусять малі бізнеси підвищувати ціни або скорочувати штат.
Як писав "Ми-Україна" раніше, першу хвилю тарифів Трамп запровадив 1 лютого, встановивши мито у 10% на китайські товари, а потім подвоїв його іншим указом від 3 березня. 3 квітня він заявив про введення нових тарифів для 185 країн, для Китаю передбачена ставка у 34%.